Trakuose veiklą pradeda mobilus COVID-19 patikros punktas

Lapkričio 13 dieną, 8 ryto pradeda veikti Trakų mobilus COVID-19 patikros punktas, kuriame savivaldybės gyventojams bus imami mėginiai koronavirusui nustatyti. Punktas įkurtas automobilių statymo aikštelėje ties Karaimų g. 66.

Punkto darbo laikas: nuo pirmadienio iki penktadienio 9-13 val.

Kas gali tirtis Trakų mobiliam patikros punkte? Ėminius tyrimams galės priduoti asmenys, kurie norės išsitirti dėl COVID-19, bet nekarščiuoja ir kuriems nepasireiškia jokie simptomai. Visų pirma profilaktiškai rajono socialiniai darbuotojai, mokytojai, darželių auklėtojai, pareigūnai, kiti žmonės, kurie dėl savo darbo pobūdžio gali patirti riziką užsikrėsti ir nori išsitirti.

Jei žmogui jau pasireiškė bent vienas iš COVID-19 simptomų, jam rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris išklausęs, surinkęs informaciją patars kaip toliau elgtis.  

Kur kreiptis, jei nekarščiuojantis Trakų rajono gyventojas nori išsitirti?  Norint duoti ėminius pirmiausia būtina registruotis telefonu 1808  arba internetu www.1808.lt   Sprendimą dėl siuntimo tirtis pagal pateiktą informaciją priims karštosios linijos konsultantas. Jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina.

Transportas. Į mobilų punktą asmenys gali atvykti asmenine transporto priemone patys ar būti atvežami kito žmogaus.

Ką turėti atvykstant tirtis?  Tikrintis atvykęs žmogus turi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą,  A4 formato popieriaus lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salone. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.  Privažiavus prie koordinatoriaus posto, reikės parodyti  mobiliajame telefone gautą SMS žinutę su iš 1808 gautu registracijos numeriu.

Kaip elgtis mobiliam patikros punkte? Atvykus į mobilų patikros punktą, neleidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kiekvienam bus paaiškinta, kaip vyks tepinėlio paėmimo procedūra. Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Jei testo rezultatas rodys, kad žmogus užsikrėtęs koronavirusu, jam paskambins jo šeimos gydytojas ir duos tolesnius nurodymus kaip elgtis.  Nustačius poreikį pacientą gydyti ligoninėje, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba, asmuo bus transportuojamas į ligoninę.

Trakų savivaldybės gydytojo informacija.