Priklausomybių konsultantai

    

Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure nuo šių metų spalio mėnesio veikia  Priklausomybių konsultacinis punktas, kur gali kreiptis visi mūsų savivaldybės  gyventojai, kurie ar kurių šeimos nariai kenčia dėl priklausomybės nuo psichoaktyviųjų medžiagų (pirmiausia – alkoholio, o taip pat – narkotikų).

Toks Priklausomybių konsultacinis kabinetas nuo, pavyzdžiui, Priklausomybių ligų centro skiriasi tuo, kad į jį atvykti pasikalbėti nereikia jokio gydytojo siuntimo, laikomasi konfidencialumo.

Konsultaciniuose kabinetuose dirba konsultantai, parengti pagal  Europos valstybėse (visų pirma – Lenkijos Alkoholio kontrolės agentūros (PARPA) jau daugiau kaip 20 metų išbandytą mokslinę metodiką.  Kaimyninėje šalyje veikia per 2 tūkst. tokių konsultantų punktų.

Jie tapo įprasta Lenkijos mažosios savivaldybės (gminos arba valsčiaus) dienotvarkės dalimi. Dažnoje gminoje šalia valsčiaus vadovo ir kitų specialistų darbo vietų yra ir konsultanto kabinetas.  Šis konsultacijų, pagalbos prieinamumas galimai prisidėjo ir prie to, kad dabar Lenkijoje išgeriama mažiau alkoholio nei Lietuvoje, nors XX amžiaus pabaigoje skaičiai buvo panašūs.

Priklausomybių konsultantai yra parengti nustatyti priklausomybę, motyvuoti, nukreipti ir patarti dėl sveikimo žingsnių. Jie padės spręsti probleminius atvejus, kai gyventojai jau yra apsisprendę mesti gerti, tačiau į gydymo priklausomybių ligų stacionare paslaugas – ilga eilė ir ilgas laukimas.

Konsultantai pasirengę padėti „atsilaikyti“, „neatkristi“ ir sveikstančiam asmeniui grįžus iš gydymo įstaigos, o taip pat patarti ir šeimoms, kuriose yra priklausomas asmuo.

„Galutinę priklausomybės diagnozę nustatyti ir gydyti pacientus gali tik gydytojas psichiatras. Mūsų punkto misija – patarti, nukreipti, padėti“, – sako Priklausomybės ligų specialistų asociacijos pirmininkas Gytis Jurevičius.

Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, adresas Vienuolyno g. 3-52, Trakai, priklausomybių konsultantai dirba antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17.00 iki 20.30 val.

Lentvaryje konsultacijoms priima trečiadieniais ir ketvirtadieniais 18-20 val.

Prieš apsilankymą punkte darbuotojai kviečia paskambinti ir susitarti dėl konsultacijos laiko tel. 8 655 76730, 8 675 87798.

PRIKLAUSOMYBIŲ KONSULTANTAI  DIRBA:

TRAKUOSE:

ANTRADIENIAIS      17:00 – 20:30,    tel. nr. 8-655-76730.

KETVIRTADIENIAIS 17:00 – 20:30,    tel. nr. 8-675-87798.

LENTVARYJE:

TREČIADIENIAIS 18:00 – 20:00,    tel. nr. 8-675-87798.

KETVIRTADIENIAIS 18:00 – 20:00,    tel. nr. 8-655-76730.

Užtikrinamas konfidencialumas.