Naujiena Trakuose: nemokamos psichologinės gerovės stiprinimo paslaugos

Siekiant mažinti neigiamas ilgalaikes COVID-19 pandemijos pasekmes ir stiprinti visuomenės psichologinę gerovę ir gyventojų streso valdymo įgūdžius Trakų rajono savivaldybės gyventojams Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras siūlo nemokamas psichologinės gerovės stiprinimo paslaugas: individualias psichologines konsultacijas ir praktinius užsiėmimus streso arba emocijų, konfliktų valdymo temomis mažose grupelėse.

Paslaugos yra skirtos visiems suaugusiems asmenims, gyvenantiems Trakų rajone. Ypač raginame registruotis vyresnio amžiaus žmones, taip pat tuos, kurie patiria sudėtingas gyvenimiškas situacijas t.y. skyrybas, darbo netekimą, finansinius sunkumus, artimo žmogaus netektį, konfliktinius santykius šeimoje ar darbe, sveikatos problemas ir kt.

Užsiėmimų dalyviai, naudojant įvairius psichologinius metodus, mokysis labiau save pažinti, labiau save mylėti, geriau suprasti savo vidinius konfliktus, jie taip pat bus mokomi streso įveikos strategijų. Dalyviai bus išmokyti įvairių atsipalaidavimo technikų, kurias galės tęsti namuose, nes ilgalaikė jų praktika duoda ypač gerų rezultatų psichologinei asmens gerovei: žmogus jaučiasi galintis kontroliuoti savo gyvenimą, ima pozityviau save vertinti, tampa ne toks imlus stresui, jaučia mažiau nerimo, įtampos, skausmo, pagerėja dėmesio koncentracija, mažėja nuovargis, didėja darbingumas ir pan.

Vienam žmogui gali būti suteikiamos 5 individualios psichologo konsultacijos. Praktiniuose užsiėmimuose kviečiame dalyvauti ne mažiau kaip 8 kartus.

Asmens pageidavimu psichologinės konsultacijos gali būti teikiamos anonimiškai. Visi susitikimai ir užsiėmimai su psichologu vyks gyvai Trakuose, Aukštadvaryje, Rūdiškėse, Lentvaryje ir kitose vietovėse pagal poreikį, vieną kartą per savaitę.

Laikysimės karantino metu keliamų saugumo reikalavimų, bus būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, reguliariai dezinfekuoti rankas, negalės dalyvauti asmenys esantys izoliacijoje dėl patvirtinto COVID-19 ar turėję sąlytį su sergančiuoju, taip pat karščiuojantys.

Psichologines konsultacijas teiks ir praktinius užsiėmimus ves medicinos psichologė Irma Sabonytė, į ją taip pat galima kreiptis dėl iškilusių klausimų apie šias paslaugas ir į jas užsiregistruoti, prašome kreiptis darbo valandomis pirmadienį – trečiadienį  tel.  8-611-43841, ir el. paštu  irma@trakuvsb.lt