Taisyklingas kvėpavimas – sveikata!!!

Visiems, ne tik sergantiems kvėpavimo takų ligomis, bet ir sveikiems, reikėtų mokytis taisyklingai kvėpuoti, t.y. įkvėpti oro pilna krūtine. Kūdikiai viską daro teisingai – kai jie kvėpuoja, kilnojasi pilvukai. Augdami vaikai patiria stresų, baimių, todėl jų kvėpavimas greitėja, tampa negilus, neramus, paviršutiniškas. Daug laiko praleisdami nepritaikytuose jų ūgiui suoluose, nešiodami sunkias kuprines, vaikai kūprinasi. O susikūprinus, taisyklingai kvėpuoti neišeina. Viskas susiję.

Gilus kvėpavimas padeda:

  • atsipalaiduoti ir pašalinti įtampą;
  • įveikti nuovargį ir kaupti energiją;
  • nuraminti mintis ir emocijas;
  • gerina imunitetą
  • gerina atmintį ir padeda susikaupti.

Kovo 14 d. 3 ir 5 klasės moksleiviai klausėsi paskaitos apie kvėpavimą ir  jo reikšmę mūsų organizmui. Kokios būna kvėpavimo takų  ligos. O ypatingas dėmesys skirtas Tuberkuliozei. Kadangi Kovo 24-oji  Tarptautinė tuberkuliozės diena . Kvėpavimo organų tuberkuliozė (TB) tai infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterija (TM) (Mycobacterium tuberculosis ), plintanti per orą su dalelėmis. Pagrindinis TM šaltinis yra žmogus, sergantis atvira plaučių TB forma. Negydomas TB sergantis žmogus gali mirti.

Moksleiviai norėdami išmokti taisyklingai kvėpuoti atliko praktines užduotis: pūtė vėjo malūnėlį, pūtė balionus, pamėgdžiojo garsus ir gyvūnus , atliko mankštą įjungiant kartu kvėpavimą. Visi suprato koks sunkus darbas –taisyklingas kvėpavimas ir kiek naudos jis duoda….

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Jolanta Garbotovič