Kvėpavimas yra gyvybė. Taisyklingas kvėpavimas – sveikata.

Visi žinome, kad be maisto galima gyventi savaites ir net mėnesius, be vandens – kelias dienas, o be oro neišbūtume nei kelių minučių. Mes gyvename tol, kol kvėpuojame. Kūdikiai viską daro teisingai – kai jie kvėpuoja, kilnojasi pilvukai. Augdami vaikai patiria stresų, baimių, todėl jų kvėpavimas greitėja, tampa negilus, neramus, paviršutiniškas.

Norint išsaugoti fizinį ir protinį aktyvumą, turime pradėti nuo paties svarbiausio dalyko – taisyklingo kvėpavimo Gilus ritminis kvėpavimas maitina organizmą ir padeda įgyti imunitetą. Jis nuramina nervus ir emocijas.

Kovo 15 d. Paluknio lopšelio darželio ugdytiniai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros  specialiste klausė pasakos apie peliuką Džerį ir mokėsi taisyklingai kvėpuoti.

Vaikams yra neįprasta įkvėpti per nosį , o iškvėpti per burnytę. Tam kad vaikučiai išmoktų Darėme mankštą taisyklingai kvėpuodami, pūtėme vėjo malūnėlį, pamėgdžiojome įvairius gyvūnus ir garsus.

Pabandykite giliai pakvėpuoti per nosį kasdien po tris – penkias minutes. Tai galite daryti ryte, tik atsikėlę,  ir vakare, prieš einant miegoti. Nepamirškite: nugara turi būti tiesi, nes tik tiesiai sėdėdami galėsite giliai įkvėpti. Svarbu stebėti savo kvėpavimą. Kaip kvėpuoti? Giliai įkvėpkite ir pajuskite, kaip oras pripildo plaučius, sulaikykite kvėpavimą, suskaičiuodami mintyse iki dešimties, ir iškvėpkite. Kvėpuojant negiliai ir paviršutiniškai, plaučiai nefunkcionuoja taip, kaip turėtų. Reikia kvėpuoti taip, kad dirbtų viršutinė, vidurinė ir apatinė plaučių dalis. Kvėpuojant turi dalyvauti diafragma. Kai įkvepiame, ji slenka žemyn ir pilvas išsipučia. O kai iškvepiame diafragma pakyla į viršų ir pilvas sumažėja.