Sveikatos palapinė Trakų miesto šventėje 2023

Tradiciškai pirmąjį vasaros savaitgalį, birželio 2–4 dienomis, Trakuose vyko 31-oji miesto šventė „Trakų vasara 2023“, kurioje dalyvavo ir Trakų rajono visuomenės sveikatos biuras.

Birželio 3 d. dieną rajono gyventojai bei svečiai turėjo progą apsilankyti sveikatos palapinėje, kurioje veiklos galėjo rasti tiek suaugusieji, tiek ir vaikai. Sveikatos palapinėje visuomenės sveikatos biuro specialistės kvietė visus sudalyvauti viktorinoje ir pasitikrinti žinias apie sveikatą, o už teisingus atsakymus buvo apdovanoti biuro suvenyrais.

Labai didelio susidomėjimo sulaukė pirmos pagalbos mokymai! Tiek suaugusieji, tiek vaikai domėjosi kaip tinkamai gaivinti, kokia gaivinimo seka, kaip naudotis automatiniu išoriniu defibriliatoriumi, o jauniems tėveliams rūpėjo kaip padėti užspringusiam kūdikiui.

Biuro specialistės siūlė pasimatuoti arterinį kraujospūdį, aiškino ką reiškia matuoklio rodmenys. Taip pat patarė, kaip reguliuoti kraujo spaudimą ir kokių vengti rizikos veiksnių, kad būtų užkirstas kelias ligai. Taip pat visi norintys galėjo pasimatuoti savo  plaučių gyvybinę talpą. O mažieji dalyviai nepraleido progos dar kartelį pasimokyti kaip taisyklingai valytis dantukus.

Be viso to, šventės svečiai turėjo progą išsitirti kūno analizatoriumi „Omron“. Tai specialios svarstyklės, kurios parodo žmogaus svorį, kūno masės indeksą, riebalų, raumenų, skysčių kiekį organizme, kaulų masę, visceralinius riebalus bei biologinį amžių. Ši, visuomenės sveikatos biuro teikiama paslauga, sulaukė nemažai susidomėjimo, žmonėms net teko palūkėti laukiančiųjų eilėje.

Visas sveikatos biuro kolektyvas džiaugiasi turėjęs progą pabendrauti su tokiu gausiu būriu miesto gyventojų ir svečių, besidominčių sveikata ir sveiku gyvenimo būdu.

Nuotraukos S. Nemeikaitės ir Trakų VSB

Parengė Trakų VSB sveikatos stiprinimo specialistės Ugnė Karpovičienė ir Indrė Budėnienė