Nerūkymo mėnuo

Rūkymas – tai vis didesnė visuomenės sveikatos grėsmė. Nustatyta, kad dauguma suaugusių rūkorių pradėjo rūkyti mokykliniame amžiuje. Įvairūs moksliniai tyrimai taip pat pateikia vis daugiau įrodymų, kad kuo anksčiau pradedami vartoti tabako gaminiai, tuo didesnė stiprios priklausomybės rizika. Be to, rūkymas paauglystėje gali turėti staigių sveikatos pasekmių, tokių kaip priklausomybės išsivystymas, sumažėjusi plaučių funkcija, susilpnėjęs plaučių augimas ar astma. Dėl šių priežasčių mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunimui kalbėti apie rūkymo daromą žalą.

Šiais metais Trakų rajono Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijoje gegužės mėnuo buvo minimas kaip nerūkymo mėnuo. O paskutinė šio mėnesio diena (gegužės 31d.), minima kaip diena be tabako. Mokiniams visą mėnesį buvo pakabintas stendas, kuriame jie savarankiškai galėjo pasiskaityti aktualią informaciją apie rūkymo daromą žalą sveikatai. Jaunimui, kuris galimai turi problemų su rūkymų pateikta informacija, kur jie galėtų kreiptis, norint mesti rūkyti. Taip pat mėnesio pabaigoje 5-8 klasių mokiniams buvo vedamos išsamesnės paskaitos rūkymo tema, vaikai dalyvavo viktorinoje, kurioje galėjo patikrinti savo žinias, bei jas papildyti įdomiais faktais.

Taip pat norime priminti, kad nėra nežalingo rūkymo būdo, todėl net ir pakeitęs įprastas tabako cigaretes cigaru, pypke, kaljanu, kaitinamojo tabako gaminiu ar elektronine cigarete, neišvengsi su rūkymu susijusios rizikos sveikatai.