Sveikatos biuras kviečia aktyviai leisti sekmadienius Trakuose

Kiekvieną šios vasaros sekmadienį nuo 10 iki 20 val. visų trakiečių ir miesto svečių laukia vieta, kur galima atsipalaiduoti, atgauti fizines, emocines bei kūrybines jėgas!

    Labai džiaugiamės, kad startavo naujas projektas „Sveikatos rekreacijos ir kultūros erdvė Trakuose“. Graži Reiki asociacijos įkūrėjos Jolantos Šindeikienės idėja virto visos vasaros sekmadienių projektu, kuris sulaukęs Trakų rajono savivaldybės Merės palaikymo ir pagalbos kviečia visus besidominčius įvairiomis sveikatinimo technikomis, linkusius pasirūpinti savimi žmones, sekmadienius praleisti bendraminčių apsuptyje. Projektą kuruoti pavesta  Trakų rajono visuomenės sveikatos biurui. Trakų  seniūnė Vilma Puišienė taip pat šauniai prisidėjo parenkant visiems prieinamą atvirą erdvę ant aukšto Totoriškių ežero kranto už kultūros rūmų, pasirūpino, kad būtų nušienauta žolė, sutvarkyta aplinka. Problemą turime tik su neatsakingais šunelių šeimininkais išvedančiais savo augintinius būtent į tą pievelę, kur sekmadieniais renkasi žmonės į įvairias praktikas ir paskaitas.

     Idėjos autoriai kartu su visa komanda siekia sukurti harmoningos savijautos, sveikatos, meno ir fizinio aktyvumo erdvę ir pritraukti į Trakus kuo daugiau žmonių, kurie siekia harmoningai jaustis, atsipalaiduoti, sustiprinti kūną ir sielą, per meną, meditaciją ir gamtą. Tai ypač aktualu šiemet, susiklosčius pasaulyje ypatingai situacijai, sukėlusiai žmonėms daug prieštaringų jausmų ir streso.

Didžioji dauguma renginių yra nemokami, finansuojami iš kuklių savivaldybės bendruomenių sveikatinimo programos lėšų. Projekto vykdytojai aktyviai ieško rėmėjų, kad nemokamų užsiėmimų būtų kuo daugiau.

    Sveikatos rekreacijos ir kultūros erdvės lankytojai jau 3 sekmadienius turėjo galimybę dalyvauti sąmoningo kvėpavimo, jogos, mandalų piešimo ir fraktalų spalvinimo užsiėmimuose, klausėsi paskaitų apie stuburo problemų sprendimą pratimų pagalba, apie Lietuvoje augančias ir stiprią gydomąją galią turinčias vaistažoles. O visus tris sekmadienius nuo 18 valandos užbaigėme nuotaikingomis linijinių šokių pamokomis, kai prisijungti gali visi, ėję pro šalį ir turintys bent 10 minučių laiko….

  Šią vasarą trakiečių laukia dar daug įdomybių Sveikatos rekreacijos ir kultūros erdvėje. Liepos mėnesį vyks paskaitos apie anomalias žemės zonas, mitybą ir kokius vitaminus naikina stresas. Įvairūs specialistai ves praktinius užsiėmimus apie aromaterapiją, veidotyrą, meditacijas kavos tema ,,Čiulbantys deimantai“, spalvų –  ,,Sąmoninga kūryba“. Sekmadienio užsiėmimų dalyviai galės dalyvauti  molio, koliažo, teatro, terapinėse grupėse, ,,Laimės akmenėlio“ kūrybinėse dirbtuvėse…

Prašome sekti informaciją savivaldybės ir Visuomenės sveikatos biuro tinklapiuose – taip galėsite žinoti kas kurią valandą vyksta užsiregistruoti ir dalyvauti.

Ačiū visiems, kurie rūpinasi savimi!

Trakų visuomenės sveikatos biuro informacija