Šiaurietiškas ėjimas

Šiaurietiškas ėjimas – ėjimas su specialiomis lazdomis – populiarus visame pasaulyje, kaip aktyvaus laisvalaikio leidimo, kūno ir sielos sveikatinimo būdas, atsirado apie 1930 metus.
Jau nuo pat pirmųjų žingsnių su lazdomis žmonės pajaučia tokio judėjimo efektyvumą ir malonumą. Dėl savo paprastumo ir natūralumo šiaurietiškas ėjimas patrauklus visiems. Jį sėkmingai savo treniruotėms gali taikyti ir siekiantys rekordų sportininkai, ir fitneso (fizinės būklės gerinimo) bei sveikatingumo grupės. Kaip aktyvaus laisvalaikio formą jį mėgsta pagyvenę žmonės, jaunimas ir net vaikai.

Šiaurietišku ėjimu galima užsiimti visur ir visada – miesto gatvėje, parke, miške, paupyje ar prie jūros.

Trakų rajono visuomenės sveikatos biuras liepos 24 – 28 organizuoja šiaurietiško ėjimo savaitę Trakuose.

Kasdien paežerių takeliais matome nemažai su šiaurietiško ėjimo lazdomis vaikštančių žmonių, tačiau net ir ne specialistui aišku, kad ne visi jie vaikšto taisyklingai, o tada negauna ir visos naudos, kurią suteiktų teisingi judesiai ir laikysena.

Maloniai kviečiame visus , kurie nori išbandyti šį fizinio aktyvumo būdą ir pasimokyti vaikščioti taisyklingai, dalyvauti užsiėmimuose, kuriuos veda akredituota šiaurietiško ėjimo instruktorė Indrė. Ypač kviečiame tuos, kurie dar neturi nusipirkę šiaurietiško ėjimo lazdų – pamokai jas paskolinsime.