„Saugus elgesys su pirotechnika“ Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje

Artėjant didžiosioms metų šventėms vyksta prekyba pirotechnikos priemonėmis bei jų naudojimas. Prekyba šiais gaminiais leidžiama nuo gruodžio 20 d. iki sausio 15 d. Pirotechnikos gaminiais norinčios prekiauti bendrovės turi gauti vienkartinius priešgaisrinės tarnybos ir policijos leidimus. Pirotechnika negalima prekiauti kioskuose bei savitarnos parduotuvėse.

Ant pirotechnikos gaminių pakuočių turi būti jų naudojimo instrukcijos, galiojimo laikas, nurodytas gamintojas ir importuotojas. Jei pirotechnikos gaminiai parduodami išimti iš pakuotės, pirkėjai turi gauti atskirą instrukciją.

Pirotechninius gaminius draudžiama naudoti prie ligoninių, mokymo įstaigų, vaikų darželių, bažnyčių. Jų negalima sprogdinti nuo 22 iki 8 valandos, išskyrus švenčių dienas.

Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje vyko paskaitos 7 – 8  ir I –II klasių mokiniams „Saugus elgesys su pirotechnika“, kurias vedė Trakų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Vlada Černienė ir Aneta Bubelevičienė. Susitikimo metu pareigūnės sakė, kad  fejerverkai bei kitos pirotechnikos priemonės gali atnešti ne tik džiaugsmą, bet ir aptemdyti šventinę nuotaiką dėl neatsargaus suaugusiųjų ir vaikų elgesio. Pirotechnika – pavojingi gaminiai, todėl negalima leisti su jais žaisti vaikams. Naudojant pirotechnikos priemones reikia būti ypač atsargiems, tik griežtai laikantis gamintojo instrukcijų. Fejerverkai gali sužaloti žmones ar uždegti pastatus, todėl juos naudoti reikėtų toliau nuo pastatų, medžių, automobilių ir tų vietų, kur susirenka žmonės. Pareigūnės taip pat priminė apie atsakomybę už nusižengimus, susijusius su pirotechnika.

Visuomenės sveikatos specialistė Rita Bandzevičienė