Paskaita ir praktinis užsiėmimas Trakų r. Senųjų Trakų ugdymo įstaigos mažiausiems ugdytiniams ,,Dantukai žvilga kaip perliukai”

Šiuo metu vaikų dantų higiena sveikatos specialistams kelia didelį nerimą. Tyrimais išaiškinta, kad Lietuvoje beveik 70 proc. trimečių ir daugiau kaip 90 proc. šešiamečių vaikų dantų jau pažeisti ėduonies, nes gerai neišvalius dantukų, kaupiasi apnašos, ant dantų paviršiaus daugėja rūgščių, kurios sukuria puikią terpę formuotis ėduoniui. Todėl yra labai svarbu išmokti dantukų priežiūros jau ankstyvame amžiuje.

Gruodžio 8 d. Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos ir Senųjų Trakų lopšelio-darželio  vaikučiai dalyvavo paskaitoje – praktiniame  užsiėmime ,,Dantukai žvilga kaip perliukai”, kurį vedė lektorė Brigita Šinkūnienė. Vaikai buvo supažindinami su burnos higiena, sveika mityba, taisyklinga dantukų valymo technika. Praktiniuose užsiėmimuose, naudojant dantų muliažą, vaikai gerino taisyklingus valymo įgūdžius ir įsiminė kelias pagrindines taisykles, padedančias išsaugoti sveikus dantis: valyti dantis bent du kartus per dieną – ryte ir vakare bei sveikai maitintis. Taip pat lektorė pažymėjo, jog vaikučiams iki kol jie nemoka rašyti rašytinių raidžių, dantukus turėtų valyti tėveliai. Lektorė atvyko pas vaikučius su dovanėlėmis – vaikučiai gavo po dantų šepetėlį ir pastą – pagrindinius dantukų „superherojus“.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Jolanta Garbotovič