Sveiki dantukai – graži šypsena

Visi žinome, kad yra labai svarbu išmokti dantukų priežiūros jau ankstyvajame vaiko vystymosi periode, nes dažniausiai dantų problemos prasideda nuo netinkamos arba nepakankamos higienos. Gerai neišvalius dantukų, kaupiasi apnašos – nematoma plėvelė iš maisto likučių, mikroorganizmų ir seilių sudėtinių dalių. Po apnašomis, ant danties paviršiaus ima daugėti rūgščių, kurios sukuria puikią terpę daugintis mikroorganizmams ir formuotis ėduoniui, vadinamajam kariesui. Kariesas labai greit pažeidžia tiek pieninius, tiek ir nuolatinius dantis.

Todėl gruodžio 15 dieną Lentvario lopšelio –  darželio  „Šilas“  priešmokyklinių grupių vaikus aplankė burnos higienistė Brigita Šinkūnienė. Specialistė vaikus supažindino su dantukų superherojais – „Dantų šepetėliu“, „Dantų pasta“ ir „Tarpdančių siūlu“. Brigita pasakojo vaikams kaip ir kada reikia  prižiūrėti ir taisyklingai  valyti dantukus, kad jie būtų sveiki ir švarūs. Veiklos pabaigoje vaikai  buvo apdovanoti spalvingais dantų šepetėliais ir dantų pastomis.

Tikimės, kad šios įgytos pradinės žinios padės vaikams tinkamai pasirūpinti dantukų higiena ir ilgam išsaugoti sveikus dantukus.

Parengė visuomenės sveikatos specialistė Rasa Šlikienė