Viktorina – protmūšis „Ką aš žinau apie rūkymą“

Kasmet paskutinįjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena, kurios tikslas – atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui. Pradėjus rūkyti, kūnas gauna rūkymo priklausomybę. Asmenys, pradėję rūkyti ankstyvame amžiuje, turi didesnę tikimybę tapti priklausomais nuo nikotino ir rūkyti būdami suaugę. Nerimą kelia augantis el. cigarečių ir kaitinamojo tabako gaminių populiarumas, kurie tampa vis patrauklesni tarp vaikų ir jaunimo.

Minėdami Tarptautinę nerūkymo dieną, lapkričio 28 d. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje vyko viktorina- protmūšis „Ką aš žinau apie rūkymą“, kurioje dalyvavo Motiejaus Šimelionio, „Versmės“, „Medeinos“ ir Liongino Komolovskio gimnazijų aštuntokų komandos.

Protmūšio metu šių gimnazijų komandos pasitikrino ir pagilino žinias apie rūkymą, jo keliamą žalą, užsimezgė bendradarbiavimas tarp gimnazijų. Visuomenės sveikatos specialistės įvertino atsakymų rezultatus, sužinojo kur yra spragų mokinių žiniose, todėl ateityje paskaitų metu galės suteikti daugiau informacijos šia tema.

Visuomenės sveikatos specialistės Dominyka Vyšniauskaitė ir Rita Bandzevičienė