Viena iš prevencinių programų –galimybė nemokamai pasitikrinti dėl storosios žarnos vėžio

Vasarą, kai sulaukiame ilgai planuotų atostogų, vyresniems nei 50 metų žmonėms, vertėtų prisiminti ir skirti laiko vienam svarbiam  darbeliui – nemokamai profilaktiškai pasitikrinti sveikatą pagal Lietuvoje veikiančias prevencines programas.

2017 metais pagal privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojamą storosios žarnos vėžio prevencinę programą Lietuvoje pasitikrino 230 tūkstančių žmonių. Tai tėra ketvirtadalis iš beveik milijono Lietuvos gyventojų, kurių amžius atitinka šios programos tikslinę grupę. Specialistai ragina žmones aktyviau rūpintis savo sveikata ir nedelsti tikrintis dėl vėžio. Šiuolaikinės medicinos pasiekimai šios ligos gydymo srityje suteikia galimybę visiškai ir gana greitai pasveikti, jei liga nustatoma ankstyvoje stadijoje.

Simptomų pasireiškimas:

Ankstyvoje ligos stadijoje simptomai dažnai net nejuntami, tačiau laikui bėgant jie  pasireiškia vis stipriau:

  • pastovus nuovargio jausmas;
  • bendras silpnumo jausmas;
  • viduriavimas arba vidurių užkietėjimas;
  • tuštinimasis su krauju;
  • erzinantis pilvo pūtimas.

Storosios žarnos vėžys − viena iš dažniausių onkologinių ligų Lietuvoje, kuria suserga vis daugiau žmonių. Statistika rodo, kad kiekvienais metais nustatoma apie 1500 naujų ligos atvejų. Tai yra vienas klastingiausių onkologinių susirgimų, nes žmogus ilgą laiką nejaučia jokių ligos simptomų. Todėl dažnai aptinkamas jau IV stadijos storosios žarnos vėžys, kurį išgydyti yra labai sudėtinga. Tuo tarpu nustačius ankstyvųjų stadijų vėžį, jo gydymas gali būti efektyvus ir yra tikimybė visiškai pasveikti.

Ši programa yra skirta 50-74 metų amžiaus asmenims, kuriems vieną kartą per 2 metus gali būti atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei testo atsakymas neigiamas-pacientas sveikas, jei atsakymas teigiamas – šeimos gydytojas parašys siuntimą konsultacijai pas gydytoją specialistą koloproktologą. Kolonoskopija ir, prireikus, biopsija yra būdai objektyviai patvirtinti storosios žarnos vėžio diagnozę.

Sveikata-didžiausias turtas, todėl kviečiame rajono gyventojus  nemokamai pasitikrinti sveikatą.

Trakų VSB informacija

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lietuvoje vykdomos prevencines programos“

Artimiausi Renginiai