TVDG minėjo pasaulinę dieną be tabako

Pasaulinė diena be tabako, dar vadinama Pasauline nerūkymo diena, gegužės 31 dieną yra minima visame pasaulyje. 1987 m. Pasaulinė sveikatos organizacija siekia atkreipti dėmesį į epidemiškai plintančias rūkymo sukeltas mirtis. Tądien visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Visuomenė įvairiais būdais susipažindinama su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija.

Vienas iš Pasaulinės nerūkymo dienos tikslų – efektyviau informuoti jaunimą ir apsaugoti jį nuo tabako produktų. Kitas tikslas – skatinti rūkančiuosius atsisakyti šio įpročio, teikti jiems informaciją ir pagalbą. Tad gimnazijoje per ilgąją pertrauką, skambant muzikai, moksleiviai rašė savo mintis apie rūkymo žalą, kodėl rūko arba nerūko, o už tai buvo apdovanoti sultingais obuoliais.

Taip pat, paskutinę pavasario dieną, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje   viešėjo  jaunas, aktyvus Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė. Kažkada buvęs padauža, dėl blogo elgesio, vengimo mokytis ir svaigalų vartojimo išmestas iš kelių mokyklų, dabar yra blaivaus gyvenimo šalininkas,
blaivių pramogų organizatorius, savo pavyzdžiu įkvepiantis gyventi kitaip bei nepasiduoti aplinkos poveikiui. Simonas dalijosi  patirtimi kaip galima jaunimui linksmai leisti laisvalaikį be svaigalų, kaip keičiasi pasaulis atsisakius svaigalų, kaip išmokti pasitikėti savimi ir tapti nepriklausoma asmenybe.
Svečias pasakojo apie savo organizuojamus „blaivius“ masinius renginius: „Yoga Rave“, „VAROM“, bėgimus už „Blaivią Lietuvą“. Simonas neabejoja, kad surasti bendraminčių, kurie negeria, nėra sunku – Lietuvoje sąmoningai alkoholio atsisakančių jaunų žmonių kasmet daugėja.

Pats dviračiu numynęs iki Paryžiaus, ragino moksleivius išsikelti savo gyvenime tikslus ir jų ryžtingai siekti, tapti savanoriais įvairiose veiklose, keliauti, siekiant pažinti aplinkinį pasaulį bei patį save. Ragino būti aktyviais, pasitikėti savimi, nekelti klausimo „Ką veikti ?“, o imtis iniciatyvos ir stumti žalingus įpročius šalin“.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Ugnė Banevičiūtė-Karpovičienė