Būsiu saugus, sveikas grįšiu į mokyklą

Pasibaigus mokslo metams, prasideda pats smagiausias poilsio, žaidimų ir pramogų laikotarpis. Kadangi vasarą padidėja traumų rizika, labai svarbu suteikti mokiniams daugiau informacijos ir priminti  saugaus elgesio pagrindines taisykles .

Gegužės 29 dieną, artėjant mokinių atostogoms , Rūdiškių gimnazijoje   vyko sporto šventė ir edukacinė pamoka apie saugų elgesį prie vandens telkinių.   Sportas ir aktyvi laisvalaikio veikla ne tik padeda gerinti sveikatą, bet ir turiningai praleisti laisvalaikį.  Sukūrus sportui ir laisvalaikio veiklai palankią aplinką, turėtų sumažėti nelaimingų atsitikimų ir sužalojimų.  Sunkiausios  traumos vasarą  yra susijusios su  maudymosi sezono pradžia ir nardymu. Dažnai vaikai nesusimąsto, kas gali atsitikti nardant, šokinėjant nuo tiltelių ar per toli plaukiant .

Trakų Divers Gang komandos narai Diana Filipovič ir Jevgenijus Lebedevas  pravedė edukacinę pamoką ir praktinį užsiėmimą apie saugų elgesį vandenyje, apie narų kasdienybę ir naudojamą įrangą. Mokiniai sužinojo ,kaip padėti skęstančiam žmogui, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą. Įdomu buvo iš arti pamatyti, paliesti ir pasimatuoti nardymo rūbus.

Vanduo  –   puiki pramoga ir poilsis, tačiau svarbu nepamiršti apie  tykančius pavojus .

Gražių ir saugių atostogų!

Sveikatos priežiūros specialistė Kristina Urbanovič.

Artimiausi Renginiai