Tėvų diena Aukštadvario mokykloje – darželyje „Gandriukas“

Lapkričio 8 dieną mokykloje – darželyje „Gandriukas“ vyko ikimokyklinių ir priešmokyklinės grupės tėvų diena. Susitikimo pradžioje „Drugelių“  grupės vaikučiai kartu su auklėtoja Laura Žilionyte parodė nuotaikingą ir linksmą šokį-mankštelę. Visi susitikimo dalyviai turėjo kartu su vaikais atlikti  šiuos pratimus ir linksmai pasportuoti. Juk lapkričio 8 – ąją yra minima Europos sveikos mitybos diena, o visi puikiai žinome, kad norėdami būti sveikais turime ne tik sveikai maitintis, bet ir sportuoti.

Susitikime dalyvavo šeimos gydytojas Mindaugas Paulius Jis skaitė pranešimą „Mažųjų sveikata – ką prisiminti, ko neužmiršti“. Gydytojas visiems susirinkusiems pasakojo apie vaikų ligas, paaiškino kaip reikia gydyti virusinius susirgimus, priminė kaip svarbu rūpintis vaikų mityba, plauti rankas, vėdinti patalpas ir tinkamai aprengti vaikučius, kokiais būdais stiprinti mažųjų imunitetą. Gydytojas pristatė skiepų naujoves, taip pat informavo apie žadamą įtraukti į skiepų kalendorių nemokamą skiepą prieš meningokoko infekciją. Paaiškino kaip atskirti paprastą bėrimą nuo hemoraginio, kada reikia skubiai kreiptis pas gydytoją (pristatė šviesoforo metodą), patarė kaip teisingai apskaičiuoti vaikui reikalingą vaisto dozę karščiavimo mažinimui ir pasidalino dar  daugeliu naudingų patarimų.

Tėveliai įdėmiai klausė gydytojo rekomendacijų ir uždavė daugybę klausimų susijusių su mažųjų sveikatos išsaugojimu ir stiprinimu. Dėkojame gydytojui  už įdomų ir naudingą pranešimą.

 

Visuomenės sveikatos specialistė Vilija Kavaliauskienė