Paskaitėlė Paluknio Medeinos gimnazijos mažiausiems apie „Švarą ir Tvarką“

Asmens higiena – svarbi kiekvieno žmogaus sveiko gyvenimo dalis, kuri padeda apsisaugoti nuo daugelio infekcinių ligų.
Asmens higienos įgūdžiai dažniausiai susiformuoja vaikystėje tėvų, senelių ir mokytojų dėka. Tačiau rudenį sugrįžus į kolektyvus padidėja rizika užsikrėsti įvairiomis infekcijomis, tad apie higienos įgūdžius vaikams reikia priminti nuolat.
Ant kiekvieno žmogaus odos nuolat gyvena ir dauginasi įvairūs mikroorganizmai (bakterijos, virusai, grybeliai), kurie įgyjami liečiant įvairius paviršius (pavyzdžiui, durų rankenas, laiptų turėklus, knygas, rašiklius ir kitus bendro naudojimo daiktus), bendraujant su  žmonėmis, glostant gyvūnus.
Didelio susibūrimo vietose, ypač mokyklose ir vaikų darželiuose, užkrečiamųjų ligų grėsmės išvengti yra sunku. Vaikai daug bendrauja tarpusavyje, bėgioja, liečia vienas kitą, dalinasi daiktais. Todėl susidaro palankios sąlygos plisti virusams ir bakterijoms. Vienas efektyviausių būdų, kaip pašalinti įvairių infekcijų sukėlėjus, plauti rankas.

Lapkričio 7 dieną, Paluknio Medeinos gimnazijoje vyko paskaita vaikučiams „Švara ir tvarka“. Vaikai įdėmiai klausė visuomenės sveikatos priežiūros specialistės skaitomą pasaką  „Švara ir Tvarka“. Prisiminė rankų plovimo techniką, lavino jau turimus įgūdžius. Visiems vaikučiams labai patiko mikroorganizmų maišelis, kurio pagalba vaizdžiai buvo galima parodyti mikroorganizmų susikaupimo vietas ir rankų plovimo klaidas.

 

Rankų plovimo taisyklės:

  • Delną trinti į delną.
  • Dešiniosios rankos delnu trinti kairiosios plaštakos viršų.
  • Kairiosios rankos delnu trinti dešiniosios plaštakos viršų.
  • Suglausti delnus, supinti pirštus ir trinti.
  • Vienos rankos delnu trinti kitos rankos pirštus.
  • Sukamaisiais judesiais trinti nykščius.
  • Sukamaisiais judesiais trinti kiekvienos rankos delną.