Tarptautinės sėkmės sulaukęs „Knygų starto“ projektas sėkmingai tęsiamas

Lietuvoje įsibėgėja tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas „Knygų startas“. Vilniaus apskrityje, o taip pat ir Trakų rajone  nuo 2020 m. spalio mėnesio gimusiems kūdikiams šeimos gydytojai įteikdavo ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlius. Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kaip šio projekto ambasadorius, besitęsiant projektui gavo dar 200 spalvingų krepšelių su pirmąją kūdikio knygele. Šį kartą nuspręsta dovanėles perduoti  Trakų ligoninės akušerijos skyriui – čia gimusių mažylių šeimoms juos bus lengviausia įteikti. Dovanas priėmė akušerė Vyda Stanevičienė. Ji pasirūpins, kad knygų lauknešėlis pasiektų kiekvieną naujagimio šeimą kartu su kitomis dovanomis, skirtomis Trakų rajono naujagimiams.

Ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlį sudaro speciali „Knygų starto“ kuprinėlė, I. Zalieckienės knygelė „Kapt kapt kapt“, atitinkanti 0–3 metų vaikų galimybes ir poreikius, atvirukai su Nacionalinės bibliotekos specialistų kurtais patarimais, kaip skaityti su vaikais, ir spalvingi skirtukai.

Skaityti kūdikiams labai svarbu nuo pirmųjų dienų: girdint mamos skaitomą tekstą, lavėja kalbos įgūdžiai, atmintis, vaizduotė. O vaikui paaugus padeda lengviau išmokti skaityti savarankiškai ir pasiekti geresnių rezultatų mokykloje. Analogiški projektai užsienyje davė ypač gerų rezultatų, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje į programą „Bookstart“ investuotas 1 svaras sterlingų sugeneruoja visuomenei 4,19 svaro sterlingų vertę.

Projektas „Knygų startas“ yra Skaitymo skatinimo programos dalis, jį įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Nacionalinė biblioteka. Projekto partneriai: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius

Trakų visuomenės sveikatos biuro informacija