Sveikatos diena Lentvario H. Senkevičiaus gimnazijoje

Sveikatai palankios gyvensenos poreikis tampa vis svarbesnis. Netinkamas gyvenimo būdas gali tapti daugumos ligų priežastimi, todėl svarbu formuoti ir palaikyti sveikatai palankius ir sveikatą bei aplinką tausojančius įgūdžius. 

Fizinis aktyvumas, sveikatai palanki mityba, racionalus poilsio ir darbo režimas, žalingų įpročių atsisakymas, sveikos ir saugios aplinkos kūrimas yra būtini veiksniai siekiant stiprinti sveikatą, gerinti gyvenimo kokybę ir didinti atsparumą neigiamiems aplinkos veiksniams.

Vaikai – labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis. Suaugusių žmonių požiūris į sveikatą formuojasi vaikystėje, todėl svarbu, kad sveikos gyvensenos įgūdžiai būtų diegiami nuo mažens. Rūpinimasis savo sveikata turi tapti gyvenimo būdu.

Siekdami ugdyti sveiko gyvenimo įpročius, Lentvario H. Senkevičiaus mokiniai spalio 21 dieną nuo pat ryto užsiėmė sveikatinimo veiklomis: darė akių mankštą, pertraukų metu bėgiojo mokyklos stadione, užkandžiams rinkosi sveiką produktą  – obuolius,  o dienos pabaigoje komandomis rungėsi protmūšyje ,,Sveikatos ABC“.

Šios dienos tikslas –  gerinti vaikų sveikatą, atkreipiant mokinių ir mokyklos bendruomenės dėmesį į nedidelius, tačiau labai svarbius sveikatai aspektus, į aplinkos rizikos veiksnius, darančius įtaką žmogaus sveikatai, bei formuojant tvirtus atitinkamų žinių bei suvokimo pagrindus, kurie skatins vertinti ir branginti savo sveikatą.