Pirmosios pagalbos pamokos Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje

Įvykus nelaimei, žmogaus išgyvenimas priklauso ne tik nuo sužalojimų sunkumo, bet ir nuo suteiktos pagalbos. Laiku suteikta pagalba nukentėjusiajam padeda išgyventi, palengvina nelaimės padarinius. Pirmiausia šalia nukentėjusiojo atsiduria ne medikai, o nelaimės vietoje esantys žmonės – suaugusieji, vaikai. Todėl labai svarbu nuo pat mažens vaikus mokyti suteikti pirmąją pagalbą, ir šias žinias nuolat gilinti bei atnaujinti.

Trakų visuomenės sveikatos biuro specialistė vedė pirmosios pagalbos teikimo paskaitas ir praktinius užsiėmimus Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviams. Jų metu kalbėta apie pirmosios pagalbos teikimo svarbą, būdus, pagalbos iškvietimą nelaimingo atsitikimo atvejais. Praktiškai buvo demonstruojama kaip suteikti pirmąją pagalbą ir kokių klaidų nedaryti. Mokymuose buvo naudojamas gaivinimo manekenas ir liemenė, skirta Heimlicho manevrui atlikti.

Šių mokymų tikslas – atkreipti moksleivių bei mokytojų dėmesį į pirmosios pagalbos teikimo svarbą. Kiekvienas iš mūsų gali susidurti su įvairiausiomis situacijomis, kuriose svarbu nepasimesti, nedelsiant pradėti gaivinimą ir išgelbėti žmogaus gyvybę.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Ugnė Banevičiūtė-Karpovičienė

Artimiausi Renginiai