Pasaulinė vandens diena

2018 metų kovo mėn. 22 d. Paluknio Medeinos gimnazijoje  priešmokyklinukams  ir ketvirtokams vyko paskaita-diskusija ,,Vanduo – mūsų gyvybės šaltinis“ skirtas paminėti Pasaulinei vandens dienai.

Šią dieną įvairiose šalyse siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vandens svarbą, jo kokybės reikšmę žmogaus sveikatai, vaidmenį gamoje. Vanduo yra būtinas gyvybei – jis nepamainomas mitybos komponentas, mat gyvybiniai procesai gali vykti tik tuomet, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60-70 procentų. Netekęs apie 12-20 procentų vandens, organizmas žūsta apsinuodijęs savo paties apykaitos produktais. Organizmui senstant, vandens audiniuose mažėja – tai susiję su lėtėjančia medžiagų apykaita. Jokia kita medžiaga neatlieka tiek daug įvairiausių žmogaus organizmo funkcijų kaip vanduo. Vandens trūkumas pasireiškia ypatingai greitai, simptomai atsiranda trūkstant netgi 1 procento vandens.

Mokiniai buvo supažindinami su vandens svarba žmogaus organizmo funkcinei veiklai, jo įtaka sveikatai ir gyvybei. Buvo svarstoma, kiek svarbus mums yra vanduo, kas nutiktų, jeigu jo netektume. Vaikai teikė  pasiūlymus, kaip reikėtų taupyti vandenį. Kiekvienas vaikas pagal formulę (kūno svoris kg x 30 ml = reikiamas vandens kiekis) galėjo apskaičiuoti, kiek vandens per parą jis turėtų išgerti.  Su priešmokyklinukais karpėme vandens lašelius. Ketvirtokus Trakų visuomenės sveikatos biuras vaišino vandeniu. Ačiū visiems.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Garbotovič