Pilates metodas – universalus fizinio aktyvumo būdas

Trakų rajono visuomenės sveikatos biuras spalio, lapkričio mėn. Trakų bendruomenei organizavo Pilates mankštos mokymus. Apie tai buvo paviešinta visuomenės sveikatos biuro tinklapyje, socialiniame tinkle Facebook.

Susirinkus grupei, spalio 13 d. buvo pradėti Pilates mankštos užsiėmimai Trakuose Vytauto 87. Mankštos elementų mokė patyrusi instruktorė.  Užsėmimai vyko iki lapkričio13 d.

Pilateso mankšta – tai Rytų ir Vakarų sporto tradicijų derinys. Jos atsiradimo istorija – savotiškas įrodymas, kad klausantis savo kūno, pasitelkiant žinias ir protingai taikant skirtingas metodikas galima susidaryti individualią sportavimo sistemą. Tačiau tai, žinoma, gali padaryti toli gražu ne kiekvienas, todėl daugeliu atvejų verta pasikliauti jau patikrintomis sistemomis ir trenerių žiniomis.

Pilateso mankštos tikslas – ir giliųjų raumenų treniravimas, nes dažnai didžiausias fizinis krūvis tenka paviršiniams raumenims. Praktikuojant Pilateso mankštą lavinamas kvėpavimas, gerėja raiščių elastingumas, sąnarių paslankumas, laikysena, bendras raumenų tonusas, judesių koordinacija.

Treniruotė atrodo gana lėta, plastiška, judesių nedaug. Todėl spartą mėgstantiems žmonėms ji gali pasirodyti nuobodi. Jei esate cholerikai arba mėgstate spartų tempą – Pilateso mankšta jums gali nepatikti ir netgi netikti. Tai labai saugios, švelniai kūną tvirtinančios treniruotės. Taigi jos puikiai tinka bet kokio fizinio pasirengimo ir amžiaus žmonėms, net tiems, kuriems skauda nugarą. Tinka ir reabilitacijai po traumų.

Nuo lapkričio 14 d. penkis antradienius nemokami Pilates mankštos užsiėmimai vyks Lentvario bendruomenėje, seniūnijos patalpose 17 valandą. (lapkričio 14, 21, 28, ir gruodžio 5.) Kilimėlius ir pagalvėles suteiks Pilates užsiėmimus vedanti trenerė.

Data

 Registracija

2017-11-28

REGISTRUOTIS

2017-12-05

REGISTRUOTIS

Kviečiame registruotis el. paštu renginiai@trakuvsb.lt, arba aukščiau esančioje lentelėje prie norimos datos pasirinkus mygtuką Registruotis ir užpildžius registracijos formą.