Pasaulinės AIDS dienos protmūšis Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje

Visas pasaulis mini gruodžio 1-ąją. Tai – Pasaulinė AIDS diena. 

Trakų rajono visuomenės sveikatos biuras kartu su Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija prisijungė prie  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro iniciatyvos ir mokykloje  organizavo protmūšį ,,AIDS: geriau žinoti 2017“.

ULAC iniciatyvą gruodžio 7-8 dienomis mokykloje  įgyvendino visuomenės sveikatos  priežiūros specialistė bei biologijos mokytoja ekspertė Sigita Zalitienė. Protmūšiuose dalyvavo IIA, IIB ir IIC klasių mokiniai. Komandos atsakinėjo į klausimus apie ŽIV ir AIDS, analizavo pateiktą informaciją, kuri buvo tiesiogiai susijusi su šia tema.

Protmūšis  mokiniams suteikė galimybę pagilinti savo žinias apie greitai plintantį ŽIV virusą, jo sukeliamą ligą, prevencines priemones, padrąsino apie tai kalbėti garsiai, skatino  toleranciją ir užuojautą užsikrėtusiems ŽIV ir sergantiems AIDS. Neįprasta veikla šią dieną akivaizdžiai parodė, kad kartu dirbant galime pasiekti gerų rezultatų,  jog nesame abejingi vienai iš didžiausių pasaulio problemų.

Šis renginys tapo puikia galimybe pademonstruoti ne tik žinias apie ŽIV ir AIDS, bet ir bendrą mokinių išprusimą. Dėkojame visiems protmūšyje dalyvavusiems mokiniams ir mokytojai.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Ugnė Banevičiūtė-Karpovičienė