AIDS: geriau žinoti

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) 1988 m. gruodžio 1-ąją dieną paskelbė Pasaulio kovos su AIDS diena. Lietuvoje minima nuo 1991-ųjų metų. Šią dieną siekiama padidinti visuomenės informuotumą apie ŽIV/AIDS, stiprinama kova su išankstiniu nusistatymu ir siekiama pagerinti švietimo ir prevencijos plitimą.

Tarptautinis AIDS dienos simbolis – Raudonas kaspinas. Tai solidarumo ir paramos simbolis.

AIDS profilaktikoje pagrindinis dėmesys yra skiriamas dorovei, šeimos stiprinimui, lytiniam švietimui, narkomanijos profilaktikai, informacijos prieinamumui.

Gruodžio 1-4 dienomis Paluknio Longino Komolovskio gimnazijoje vyko renginiai šiai dienai paminėti.Gruodžio 1 – osios rytą mergaitės visiems įeinantiems segė raudonus kaspinėlius,buvo  laikomasi tylos (diena be skambučių), o gruodžio 4- ąją vyko protų mūšis  „AIDS: geriau žinoti“. Dalyvavo 5-8 ir IG-IVG klasių moksleiviai,mokytojai ir tėveliai.

Taip pat mus aplankė svečiai iš Trakų visuomenės sveikatos biuro  – direktorė Zita Norkienė  ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  Indrė Budėnienė. Jos apibendrino protmūšį ir įteikė mokiniams dovanėles.

Smagu, jog mokiniai daug žino apie AIDS. Tiesiog dar patobulinome ir įtvirtinome savo žinias.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Jolanta Garbotovič