Pasaulinė rankų higienos diena

Dažniausiai infekcijų sukėlėjai perduodami per rankas. Dėl nepakankamos arba netinkamos rankų higienos didėja infekcinių susirgimų rizika. Rankų higiena – viena pagrindinių prevencinių priemonių, siekiant išvengti ligų, užkirsti kelią mikroorganizmų plitimui ir kryžminiam jų perdavimui. Net 80 proc. infekcinių susirgimų galima išvengti tinkamai plaunant rankas.

Ant kiekvieno žmogaus odos nuolat gyvena ir dauginasi įvairūs mikroorganizmai (bakterijos, virusai, grybeliai), kurie įgyjami liečiant įvairius paviršius (pavyzdžiui, mobiliuosius telefonus, durų rankenas, laiptų turėklus ir kitus daiktus), bendraujant su žmonėmis, glostant gyvūnus.

 Dėl to nuo mažumės reikia ugdyti vaikų žinias, rankų higienos tema. Gegužės 5 diena yra minima „Pasaulinė rankų higienos diena“ Ta proga Lentvario „Versmės“ prieš mokyklinukams, buvo vykdomos paskaitėlės rankų higienos tema. Taip pat rankų higienos paskaitą buvo vykdoma ir 3 klasės mokiniams, norint priminti ir užtikrinti žinias apie švarias rankeles.

Vaikai užsiėmimo metu išklausė informaciją, kodėl reikia plauti rankas, mokėsi jas plauti ir vėliau tai pritaikė praktiškai. Spalvino rankyčių plovimo paveikslėlius.

Kada būtina plauti rankas? Rankas būtina plauti visada, kai:

· jos akivaizdžiai nešvarios;

· prieš valgant;

· pasinaudojus tualetu;

· prieš ir po maisto gaminimo;

· po darbo su nešvariais indais ar stalo įrankiais, kitais daiktais;

· prieš vaiko maitinimą.

· pakeitus vystyklus;

· grįžus iš lauko, kiemo, daržo ar sodo;

· pasinaudojus visuomeniniu transportu;

· pabuvus viešose vietose;

· pabendravus su sergančiu žmogumi;

· po nosies valymo;

· pažaidus su gyvūnais.