Pasaulinė diena be tabako

Pasaulio sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako. Taigi šiemet ji minima jubiliejinį 30-tą kartą.  Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Visuomenė skatinama susipažinti su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija. Paradoksalu, bet paklausus paauglį, kodėl jis rūko, dažniausiai išaiškėja, kad jis nori atrodyti nepriklausomas ir vyresnis. O paklausus suaugusį vyrą – paaiškėja, kad jis rūkydamas jaučiasi jaunesnis.

Trakų visuomenės sveikatos biuras, kartu su Trakų rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės ir prevencijos komisija pakvietė rajono gimnazijų komandas pasidalinti patirtimi kaip reikia bendraamžiams skelbti žinią apie tabako žalą žmogaus ir visuomenės sveikatai, ekonomikai, kaip prabilti į savo draugus, kad  tai būtų kiekvienam įsimintina ir virstų tvirta neigiama nuostata tabako vartojimui.  Gimnazistai inscenizavo cigaretės teismą, repavo pritardami sau gitara,  rašė laiškus rūkančiajam, kvietė mesti rūkyti, o vietoj to kramtyti obuolius…

Merės pavaduotoja Marija Puč įteikdama padėkas gimnazijoms už aktyvų ir kūrybingą dalyvavimą psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos renginių konkurse ,,Mūsų žodis, skirtas Pasaulinei dienai be tabako“, kvietė niekada nepaimti į rankas tabako nuodo. Mokiniams buvo pasiūlyta stiprinti plaučius pučiant spalvotus muilo burbulus – tai galima pamatyti nuotaikingoje  bendroje nuotraukoje.

Renginys baigėsi tikromis pramogomis: visi mokiniai buvo pavaišinti pica, kibinais su šokoladu, o poilsio ir pramogų parkas Anupriškėse TonyResort suteikė galimybę išbandyti lipynes.

Zita Norkienė, Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė.

Artimiausi Renginiai