Pamokos apie lytiškumą

Tiek tėvai, tiek mokykla ir visa visuomenė turi bendrą tikslą – išauklėti paauglius visapusiškais visuomenės žmonėmis, turinčiais išsilavinimą ir taip išauklėti, kad gebėtų, įsitvirtinti visose gyvenimo srityse bei tobulėti. Lytinis auklėjimas turi sietis su kitais auklėjimo aspektais. Jo uždaviniai yra labai daug apimantys, labai platūs. Reikia išugdyti tinkamą vaikų ir paauglių požiūrį į save ir priešingos lyties asmenis lytinių santykių plotmėje.

Trakų visuomenės sveikatos biuras sausio 20 d. į Trakų Vytauto Didžiojo gimnaziją pakvietė šeimos santykių lektorių, sertifikuotą kūno psichoterapeutą Vaidą Arvasevičių, kuris skaitė lytiškumo ugdymo paskaitas moksleiviams. Šių paskaitų tikslas – ugdyti mokinių atsakingą požiūrį į lytiškumą, draugystę su bendraamžiais. Užsiėmimų metu buvo diskutuojama apie mergaičių vertybių sistemą, elgesį su savimi ir kitais, vyriškumą bei moteriškumą, santykių atsakomybę.

Anot lektoriaus, lytinis švietimas – tai pedagoginis veiklos procesas, kuriuo siekiama supažindinti su žmogaus anatominėmis, fiziologinėmis lytinės sistemos savybėmis, higiena, lytiškai plintančių ligų profilaktika, gimstamumo kontrole, vertybėmis t.t.

Šiandieninėje visuomenėje, kurioje dominuoja seksualumo mados gairės, būti paaugliu yra sunku – reikia mokėti susitvarkyti su savo hormonais, mokėti užmegzti ryšius su priešinga lytimi, o dar tėvų baimė kalbėtis su savo atžalomis intymiomis temomis paauglius verčia gauti informacijos iš draugų, televizijų, interneto ir žurnalų. Tad, tokios pamokos ypač naudingos mokiniais, o anot jų – ir smagios.

VSB specialistė
Ugnė Karpovičienė

Artimiausi Renginiai