Mankšta namuose – sveikas kūnas ir gera savijauta

Kaip žinome, fizinis aktyvumas yra naudingas tiek mūsų fizinei, tiek ir psichinei sveikatai. Aktyviai judėdami galime kontroliuoti savo kūno svorį bei sumažinti su nutukimu susijusių ligų riziką, pagerinti emocinę būseną, atsikratant nerimo, įtampos ir negatyvių emocijų. Po fizinės veiklos jaučiamės energingesni bei žvalesni. Tačiau sveikatos specialistai pažymi, kad sėdimas darbas, mažas fizinis aktyvumas ir pernelyg ilgas buvimas prie kompiuterio – neabejotinai yra XXI amžiaus žmonių sveikatos sutrikimų rykštė. Šią situaciją dar labiau pablogina COVID-19 pandemija, kokią šiuo metu išgyvena visas pasaulis, nes begalė žmonių yra įstrigę namuose su minimaliomis pagalbinėmis sporto priemonėmis. Tačiau tai nereiškia, kad neliko galimybės mankštintis ir kasdien stiprinti savo fizinę būklę, nes puiki išeitis gali būti mankštos namuose.

Todėl Trakų visuomenės sveikatos biuro specialistai, atsižvelgdami į esamą situaciją, pataria būti kiek įmanoma fiziškai aktyviems ir kviečia pradėti daryti mankštas savo namuose, įtraukiant į jas ir savo šeimos narius! Specialiai jums siūlome naują mūsų paslaugą –  video mankštos jums patogiu laiku! Paspaudę šią video užsiėmimų nuorodą https://www.trakuvsb.lt/video-mankstos/, turėsite puikią galimybę pasimankštinti neišeidami iš namų.

Primename, kad šios mankštos skirtos visoms amžiaus grupėms. Jų metu atliekami įvairūs jėgos, ištvermės, lankstumo, rąžymosi, kvėpavimo pratimai. Mankštos metu aktyvuojami kūno raumenys, sustiprėja kaulai ir sąnariai, pagerėja virškinimas, kvėpavimo ir kraujotakos sistemų darbas. Reguliarios mankštos palengvina ar net padeda atsikratyti depresijos, sumažina kraujospūdį, nerimą, stresą bei pagerina miego kokybę.

Sistemingai mankštindamiesi būsite sveiki, išsaugosite gerą fizinę formą ir stabilią psichinę būklę.

VSB stiprinimo specialistė
Indrė Budėnienė