Palaikomosios grupės – reali ir ilgalaikė pagalba kopriklausomiems asmenims

Apie priklausomybę nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų teko girdėti kone visiems, tačiau apie kopriklausomybę ar kopriklausomą elgesį mūsų visuomenėje kalbama daug rečiau. Kaip atpažinti kopriklausomybę ir kodėl svarbu tai padaryti?

Kopriklausomybė – tai visiškas susitelkimas į kitą, nuo alkoholio priklausomą, asmenį ir gyvenimas to asmens gyvenimu nepaisant ar dažniausiai net nesuprantant savo poreikių. Kopriklausomo žmogaus kasdienybė kupina rūpesčių, neprognozuojamų įvykių ir gąsdinančios nežinomybės. Nebeišeina atsikratyti neigiamų minčių. Vis labiau kausto nerimas ir baimė dėl ateities. Kopriklausomas asmuo dažnai jaučiasi vienišas, nesuprastas ir silpnas, nes neleidžia sau išsivaduoti nuo šeimos paslapčių ar neturi su kuo pasikalbėti apie savo emocinius išgyvenimus. Gėdos ir kaltės jausmas sukelia nuolatinį nuovargį ir stresą, neleidžia džiaugtis gyvenimu, neleidžia ištrūkti iš užburto rato. Gyvenant alkoholizmo paveiktoje aplinkoje skausmingų patirčių ir neišsakytų minčių našta kas dieną slegia vis labiau, tad labai svarbu išdrįsti atsiverti, išsikalbėti ir tuo pačiu žengti pirmą žingsnį išsivadavimo link.

Akivaizdu, kad priklausomybė nuo alkoholio ardo ne tik paties priklausomo nuo alkoholio asmens, bet ir jį supančių žmonių gyvenimą. Tačiau išeitis yra. Mes tikime, kad kitoks požiūris į priklausomybę gali ženkliai palengvinti priklausomų ir kopriklausomų asmenų bendrą kasdienybę. Tad jeigu skaitant atpažinote save ar savo artimuosius, prisijunkite prie mūsų grupės. Paskambinkite žemiau nurodytu telefonu ir ateikite į grupės susitikimą. Grupinių užsiėmimų metu dalinsimės savo patirtimi, požiūriu, išgyvenimais ir viltimi, klausysimės vieni kitų bei spręsime bendras problemas.

Jeigu augote priklausomybių kamuojamoje šeimoje, geriau save pažinti padės Dr. Janet Geringer Woititz knyga „Suaugę alkoholikų vaikai“ (2016) (iš anglų kalbos vertė Lina Černiauskaitė) bei Melody Beatty „Nepriklausomi“.

Maksim Kostiučenko 8 655 76730