Lentvaryje – kinų sveikatingumo mankšta Čigong

Išvertus iš kinų kalbos „či“ reiškia gyvybinę energiją, be kurios negalėtų reikštis jokia gyvybės forma, o „gong“ – darbą, valdymą. Pilnas terminas interpretuojamas kaip gebėjimas valdyti gyvybinę energiją. Šios mankštos naudojamos ne tik sveikatai stiprinti, bet dažnai taikomos vietoj apšilimo prieš taidzičiuan (tai či) atlikimą. Kadangi judesiai daromi lėtai, sutelkus dėmesį į  vidinį darbą ir kvėpavimą, juos gali atlikti bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonės.     Lentvario miesto gyventojai mokosi gydomosios mankštos „Wu Qin Xi”, dar vadinamos „Penkių gyvūnų žaismo“  pagal čigong sistemą  ir atlieka įvairius kitus kinų sveikatingumo mankštų judesius.

   Wu Qin Xi (五禽戏) – „Penkių gyvūnų žaismas“ laikoma viena iš seniausių medicininio čigong formų, siekianti net Hanų dinastijos laikus (25-220 m. po Kr.). Teigiama, kad šią mankštą sukūrė garsus kinų gydytojas ir chirurgas Hua Tuo (~110-207 m. po Kr.),  puikiai įvaldęs žmogaus anatomijos, chirurgijos, akupunktūros ir gydymo žolelėmis paslaptis. Gydydamas žmones, jis dažnai rekomenduodavo specialius pratimus greitesniam gijimui ir ligų prevencijai. Kiekvienas gyvūną imituojantis judesys subalansuotas pagal kinų medicinos penkių elementų principą ir yra skirtas atitinkamai tuščiavidurio bei pilnavidurio organo veiklai gerinti:

  • Tigras – kepenų ir tulžies pūslės
  • Elnias – inkstų ir šlapimo pūslės 
  • Meška – blužnies ir skrandžio
  • Beždžionė – širdies ir plonojo žarnyno
  • Gervė – plaučių ir storosios žarnos. 

    Minėtas ,,Penkių gyvūnų žaismas“ ir kitos papildomai atliekamos čigong mankštos ne tik suteikia energijos, žvalumo. Jos taip pat atpalaiduoja, nuramina mintis, masažuoja vidaus organus ir gerina jų funkcijas. Švelnūs tempimo pratimai, suderinti su ramiu ir giliu kvėpavimu bei dėmesio koncentravimu į tam tikras kūno vietas, lavina kūno lankstumą, gerina balansą ir koordinaciją, sąnarių paslankumą ir raumenų elastingumą, balansuoja kraujotakos bei virškinimo sistemų veiklą.

    Instruktorė Edita Simanavičienė kinų sveikatingumo mankštas taidzičiuan (populiariai vadinama kaip „tai či“) ir čigong atrado prieš dešimt metų, giliai pasinėrė į šio meno subtilybes bei filosofiją, tapo daugelio ušu ir taidzičiuan čempionatų nugalėtoja, įvairių sveikatingumo renginių lektore. Lentvaryje mokytoja Edita subūrusi grupelę kinų mankštų gerbėjų, ir reguliariai mankštinasi. Kviečiame visus norinčius prisijungti, pabandyti ir pamėgti šį ramų, elegantišką, bet labai veiksmingą fizinio aktyvumo būdą.

   Maloniai sutikus Lentvario seniūnui V. Rukšėnui, mankštoms žmonės renkasi seniūnijoje antradieniais ir penktadieniais 10 valandą, o tada pagal orų sąlygas mankštinasi lauke aikštelėje arba seniūnijos salėje.