Jaunimo psichologinė gerovė

Šiemet visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į jaunimo politiką ir drauge spręsti jauniems žmonėms kylančias problemas. Ne tik jaunimas, bet ir su jaunuoliais dirbantys specialistai, politikai bei visa visuomenė kviečiami įsitraukti, įsigilinti bei spręsti problemas, su kuriomis susiduria jauni žmonės. Jaunimo metai suteikia puikią galimybę atkreipti dėmesį į jaunimo situaciją Lietuvoje ir Europoje bei apmąstyti, kokį svarbų vaidmenį jaunimas atliks kurdamas ateities pasaulį.

     Trakų rajono savivaldybė, Jaunimo reikalų koordinatorius ir Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2022 rugpjūčio 26 d. organizavo tarpžinybinio bendradarbiavimo konferenciją ,,#Kartu vardan jaunimo psichologinės gerovės“.  Konferencijos dalyvius pasveikino ir palinkėjo sėkmingo darbo Trakų rajono meras Andrius Šatevičius ir Lietuvos Respublikos seimo narė, dirbanti taip pat ir Seimo švietimo reikalų komitete, Edita Rudelienė. Renginio metu rajono savivaldybės socialinės paramos, švietimo skyriai, seniūnijų socialiniai darbuotojai, gimnazijų socialiniai pedagogai ir visuomenės sveikatos specialistai aptarė metodus, kuriuos naudoja darbui su jaunimu, bendradarbiavimo gaires ir diskutavo apie jaunimo įgalinimą, įtraukimą bei jam teikiamas paslaugas. Politikos tyrimų ir analizės instituto direktorius Marius Uloza konferencijos metu moderavo  pasiūlymų institucijoms bendradarbiauti tarpusavyje „mugę“ ir vykdė temines diskusijas grupėse: jaunimui draugiškos institucijos, jaunimo įgalinimas ir įtraukimas, savivaldybėje veikiančių institucijų bendradarbiavimas sprendžiant jaunimui kylančias problemas

    Jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro direktorė Aušra Piragienė pristatė jaunimui Lentvaryje, Trakuose ir Aukštadvaryje teikiamas paslaugas ,,Jaunimo erdvė“, kurios misija ,,atviras daugiafunkcinis jaunimo saviraiškos, užimtumo, konsultavimo, informavimo centras“.

  Trakų visuomenės sveikatos biuro psichologė Irma Sabonytė papasakojo kad jaunimui nemokamai teikiamos emocinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugos. Kasmet jauni žmonės turi teisę gauti 5 profesionalias klinikinio medicinos psichologo konsultacijas.

   Visuomenės sveikatos biuras perka priklausomybių konsultanto paslaugas. Šis specialistas, dirbantis pagal Priklausomybės ligų specialistų asociacijos sertifikuotą metodiką, teikia paslaugas priklausomiems nuo alkoholio, bet pasiryžusiems keisti savo gyvenimą žmonėms, Lentvaryje, Rūdiškėse ir Trakuose.

  Trakų rajono gimnazijos noriai naudojasi visuomenės sveikatos biuro specialisčių teikiama Ankstyvosios intervencijos grupių paslauga nereguliariai naudojantiems psichotropines medžiagas paaugliams ir jaunimui iki 21 metų. Apie šią metodiką, jos taikymą ir rezultatus kolegoms papasakojo VSB specialistė Indrė Budėnienė.

   Su jaunimu dirbantys specialistai konferencijos metu susipažino, išklausė vieni kitus – tai žymiai išplės ir palengvins bendradarbiavimo galimybes. Kartu mes galime kurti tvaresnę jaunimo emocinę gerovę.

 Trakų visuomenės sveikatos biuro informacija.
Nuotraukos Indrės Budėnienės.