Išvyka į Addere Care slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę

Lietuvos populiacijos senėjimo tempas yra beveik 2 kartus greitesnis negu Europos Sąjungos (ES) vidurkis. Spartų šalies populiacijos senėjimą lemia kelios priežastys: mažėjantis gimstamumas; ilgėjanti gyvenimo trukmė; aukšta jaunų žmonių emigracija.

Senstanti visuomenė yra bene visų ekonomiškai išsivysčiusių valstybių realybė. Būtina siekti, kad vyresnio amžiaus žmonės gerai jaustųsi, aktyviai dalyvautų kultūriniame  gyvenime, plėtotų socialinius ryšius, būtų kuo savarankiškesni.

Lapkričio 17-ą dieną, Medeinos gimnazijos IG-IIIG moksleiviai buvo pakviesti į Addere Care slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę susipažinimui ir savanorystei. Susitikimo metu moksleiviai susipažino su slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės darbu, darbuotojais, pasivaikščiojo ir apžiūrėjo dalį slaugos namų patalpų. Suprantama, jog svarbu pažeidžiamam žmogui: kokybiškas bendravimas ir galimybė dalyvauti socialiniame gyvenime.

Vyresnio amžiaus žmonės – viena iš labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių Lietuvoje. Nuo pat mažens daugelyje šeimų tėvai vaikams bando įskiepyti teigimas žmogiškąsias vertybes, vėliau tam daugiau dėmesio skiriama mokykloje. Teisingas požiūris į senyvo amžiaus žmones  gerina  tarpusavio santykius ir padeda asmenybei visapusiškai tobulėti.

Jolanta Garbotovič
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Artimiausi Renginiai