Iniciatyva ,,Apibėk aplink savo mokyklą“

Judėjimas būdingas žmogui nuo pat gimimo. Gamta įpareigoja vaiką augti ir bręsti per veiklą, aktyvumą ir judėjimą. Visas jo organizmas ir nervų sistema tik tuomet normaliai vystosi ir funkcionuoja, kai vaikas juda.

Kova su Covid-19 virusu privertė ugdymo įstaigų bendruomenes dirbti nuotoliniu būdu ir taip prisidėjo prie mokinių fizinio aktyvumo sumažėjimo, nutukimo padidėjimo. Vaikai, nepatirdami judėjimo džiaugsmo ir negalėdami psichologiškai „išsikrauti“, tampa pasyvūs ir abejingi, prastėja imlumas informacijai, jiems sunku susikaupti pamokų metu. Sumažėja jų atsparumas ligoms, susilpnėja raumenys ir raiščių sistema, formuojasi netaisyklinga laikysena. Nejudėjimas – tai šiuolaikinių vaikų sveikatos rykštė. Vaikai turi judėti pagal savo fizines ir psichines išgales, laisvai, be didelės įtampos, pajusti judėjimo džiaugsmą ir malonumą.

2022 m. rugsėjo–spalio mėn. Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, remdamasis Škotijos patirtimi ir palaikydamas „Judriosios pertraukos“ idėjas, jau ketvirtą kartą organizuoja iniciatyvą „Apibėk mokyklą“ ir kvietė prie jos prisijungti ugdymo įstaigų mokinius ir mokytojus bei kitus mokyklų darbuotojus. Iniciatyvos „Apibėk mokyklą“ tikslas – nepriklausomai nuo asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

Prie šios iniciatyvos prisidėjo ir Lentvario H. Senkevičiaus ir ,,Versmės“ gimnazijų ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių vaikai. Jie rugsėjo bei spalio mėnesiais, esant palankioms oro sąlygoms, bėgo, o kas net važiavo dviračiu ar spyrėsi paspirtuku, aktyviai leido laiką bei džiaugėsi saulėtomis rudens dienomis.

Informacija parengta pagal Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centrą