Įgyvendinta mokinių „Geros savijautos“ programa

2021 metais mokyklose vyko Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos programa „Gera savijauta“. Žinome, kad dėl nuotolinio mokymo atsirado neigiamos pasekmės vaikų ir jaunimo fizinei ir psichikos sveikatai. Ši programa buvo skirta dėl pandemijos atsiradusiems minėtiems neigiamiems padariniams kompensuoti. Programai Lietuvoje įgyvendinti iš viso buvo skirta 5.1 mln. eurų. Geros savijautos programos uždaviniai buvo ugdyti mokinių socialinius – emocinius, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžius, gilesnį mokinių savęs pažinimą bei gebėjimą reflektuoti, priimti atsakingus sprendimus, stiprinti vaikų ir jaunuolių psichologinį atsparumą, savivertę bei skatinti jų motyvaciją mokytis.

Ši programa veikė panašiu principu, kaip jau ne vienerius metus mokyklose naudojamas „Kultūros pasas“ – kai mokyklos iš paslaugų teikėjų sąrašo renkasi sau aktualias, įdomias ir reikalingas paslaugas. Taigi, buvo sudarytas psichologų sąrašas, iš kurio visų klasių mokiniai rinkosi užsiėmimus pagal poreikį: socialinių – emocinių įgūdžių, grupinio psichologinio konsultavimo, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžių, nusiraminimo, relaksacijos ir streso valdymo technikų mokymo programas. Mokyklos galėjo rinktis iš 250-ies pasiūlymų.

Rugsėjo, lapkričio ir gruodžio mėnesiais prie „Geros savijautos“ programos prisijungė ir Trakų visuomenės sveikatos biuro psichologė Irma Sabonytė. Psichologė parengė programą atsižvelgdama į mokslinių tyrimų išvadas. Vienas iš būdų kaip stiprinti mokinių psichologinį atsparumą, veiksmingai mažinti stresą, nerimą, depresiją yra mokyti juos relaksacijos, nusiraminimo ir kitų streso įveikos technikų. Psichologė pasiūlė mokiniams išbandyti autogenines treniruotes. Autogeninė treniruotė – tai psichoterapijos metodas, kai tikslingais vaizdiniais, savitaiga per vegetacinę nervų sistemą daromas poveikis vidaus organams, visiškai atsipalaiduojama. Tai sveikų žmonių psichinės savireguliacijos metodas, paprastai atliekamas gulint ant kilimėlio, grojant ramiai muzikai ir psichologui kalbant tam tikrą tekstą.

Šias relaksacijas išbandė ir tikimės, kad išmoko didelė dalis vyresnių klasių mokinių iš Lentvario, Trakų, Rūdiškių, Paluknio mokyklų. Užsiėmimų pobūdis priklausė nuo vaikų ir paauglių amžiaus ir raidos ypatumų. Daugeliui mokinių pavyko atrasti buvimo kartu džiaugsmą, kartu su psichologe Irma išmokto relaksacijos ir streso valdymo technikų, pagerino savijautą. Mokinių nuomone, tokie susitikimai labai naudingi ir galėtų vykti dažniau. Psichologė Irma Sabonytė tokias relaksacijas veda kiekvieną savaitę Trakų visuomenės sveikatos biure, todėl esant poreikiui, galima prisijungti prie užsiėmimų. Visus norinčius prašome registruotis tel. 8 611 43841, kiekvienas esate labai laukiamas.

   Trakų VSB informacija