Dantukų priežiūros paskaitėlė

Gruodžio 9 dieną, Trakų rajono Paluknio bendruomenės mažiausieji klausėsi paskaitėlių apie dantukų priežiūrą. Jas vedė lektorė –  burnos higienistė Brigita Šinkūnienė. Vaikučiai kartu su lektore aiškinosi kokie būna dantukai, kas yra sveika valgyti, kad dantukai nesirgtų, mokėsi kaip taisyklingai valyti dantukus. Ponia Brigita pas vaikučius atvyko su dovanėlėmis:  dalyviai gavo po dantų šepetuką, dantų pastą ir dėžutę „Saldainiai šeštadieniais“ su pirmuoju saldainiuku. Vaikučiai sutarė, jog saldumynus kaups šioje dėžutėje, o šeštadienį juos suvalgys. Tai turi tapti smagiu žaidimu, kuris padės ne tik suvartoti mažiau cukraus, ugdys sveikos mitybos įpročius, bet ir mokys sulaukti pelnyto atlygio.

„Saldumynai šeštadieniais“ – Lietuvos odontologų iniciatyvinės grupės projektas, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į žalingą cukraus poveikį dantims. Šiuo projektu siekiama paskatinti riboti saldumynų vartojimą.

Paskaitėlės vyko Paluknio lopšelyje darželyje, Paluknio Longino Komolovskio ir Paluknio Medeinos gimnazijose. Didelis AČIŪ Trakų visuomenės sveikatos biurui ir lektorei Brigitai Šinkūnienei už paskaitėles.

Jolanta Garbotovič

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė