Burnos higiena

 Trakų Visuomenės sveikatos biuras organizavo mokymus apie burnos higienos subtilybes Trečio amžiaus universiteto „TAU“ studentams. Šiuos mokymus vedė kvalifikuota burnos higienistė, LSMU lektorė  Rita Juchnevičienė.

 Trečio amžiaus universiteto klausytojams specialistė aiškino, kaip prižiūrėti dantis, protezus, kad kuo ilgiau ir kokybiškiau jie tarnautų.     Papasakojo ir praktiškai parodė, kokius geriausiai būtų naudoti dantų šepetėlius, tarpdančių siūlus, vieno danties šepetėlius, skalavimo skysčius ir kt. Taip pat higienistė akcentavo, kad papildomų dantų priežiūros priemonių efektyvumą sąlygoja, būtent, teisingas konkrečios priemonės pasirinkimas.

  R. Juchnevičienė paaiškino, kaip elgtis su dantų protezais, kokias jiems išlaikyti naudoti priemones. Buvo paminėta, kokią reikšmę turi mechaninis liežuvio valymas nuo apnašų ir mikrobų, kad be dantų valymo rytais ir vakarais, būtina valyti ir liežuvį.

  Dėstytoja padovanojo įvairiausių dantų higienos priemonių. Mokymų dalyviai nuoširdžiai dėkojo specialistei už suteiktas žinias, patarimus ir dovanas.

   Gyventojų sveikatos stiprinimo specialistė Birutė Borsakienė.