Dantukų priežiūros ABC

2020 metų vasario 17 dieną Trakų gimnazijoje vyko renginys „Dantukų priežiūros ABC“. Renginys skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams. Dalyvavo dviejų grupių ugdytiniai – viso 17 vaikų. Renginys apie dantukus vyko integruojant skirtingus informacijos perteikimo būdus: paskaitėl4, filmukas, praktinė užduotis.

Renginys prasidėjo nuo įvadinės paskaitėlės apie dantukų valymo svarbą, dantukų „draugus“ ir „priešus“ – produktus, kurių vartojimas palankus ir nepalankus dantų būklei. Vaikams kalbėta apie dantų šepetėlio priežiūrą, taisyklingą jo laikymą.

Taip pat, ikimokyklinių grupių ugdytiniai žiūrėjo filmuką dantukų priežiūros tema.  Po filmuko vaikai patys bandė valyti dantis naujam draugui – Krokodilui! Po praktinės užduoties, skambant dainai apie dantukus,  vaikai galėjo atsipūsti spalvinant piešinukus.

Prieš atsisveikinant su nauju draugu Krokodilu, vaikams buvo įteikiamos  atmintinės apie dantų šepetėlio laikymą, palankius ir nepalankius produktus bei dovanėles nuo Trakų rajono visuomenės sveikatos biuro – dantų šepetėliai, dantukų dėžutės ir loginiai žaidimai.  Vaikai liko patenkinti naujo draugo Krokodilo apsilankymu, įtvirtino savo žinias apie dantukų priežiūrą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Karolina Grigonytė