Asmens higienos pamokos

Per nešvarias rankas plinta net 80 proc. infekcinių ligų. Dėl netinkamos rankų higienos ir prastų rankų plovimo įgūdžių galima susirgti įvairiomis infekcinėmis ligomis. Lietuvoje kasmet užregistruojama apie 20 tūkst. žarnyno infekcinių ligų atvejų. Higienos instituto duomenimis mikroorganizmų išgyvenamumas ant rankų trunka nuo 30 iki 180 min.

 Įgyvendinant sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąją programą, gerinant sveikatos ugdymą bei atsižvelgiant į šių dienų aktualijas Lietuvoje ir visame Pasaulyje, Versmės gimnazijos 1-4 klasių mokiniai kovo 10 ir 12 dienomis dar kartą prisiminė asmens higienos reikalavimus ir su higiena susijusius aspektus:

  • kas yra mikrobai, kaip jie paveikia žmogaus organizmą, kaip su jais galima kovoti;
  • gerino kasdienius asmens higienos ir aplinkos švaros įgūdžius;
  • prisiminė čiaudėjimo bei kosėjimo higienos taisykles;
  • sužinojo užkrečiamųjų ligų plitimo būdus;
  • kaip svarbu palaikyti aplinkos švarą.

Taip pat, mokiniai galėjo išbandyti ,,mikrobų maišelį“ ir įsitikinti, kaip lengvai, nesilaikydami higienos normų, galime užkrėsti vieni kitus.

Iš viso pamokose dalyvavo 73 mokiniai, 4 mokytojos ir 4 mokytojų padėjėjos.

Primename, kad rankas reikia plauti 40-60 sekundžių, nepamirštant rankų vidinių, išorinių pusių, tarpų tarp pirštų bei pirštų pagalvėlių. Čiaudint bei kosint, burną užsidengti vidine alkūnės puse ar vienkartine servetėle, kurią panaudojus išmesti.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aistė Kalašnikovaitė