Apie Emocijų karalystę Motiejaus Šimelionio gimnazijos darželyje ir Lentvario pradinėje mokykloje

Kiekvieną dieną mus lydi įvairios emocijos. Tai mes linksmi, tai supykę, vėl nuotaika linksma, bet staiga kažkas nuliūdino ir taip viena emocija keičia kitą. Emocijos labai svarbios mūsų gyvenime, todėl labai svarbu nuo ankstyvo amžiaus su vaikais kalbėtis  apie kylančias emocijas ir jausmus, padėti juos atpažinti, įvardinti, išreikšti. Labai svarbu išmokyti vaikus reguliuoti ir kontroliuoti savo emocijas, kad suprastų, jog jausti visas emocijas yra normalu, tačiau svarbu išmokti jas reikšti neskaudinant kitų. Nėra „gerų“ ar „blogų“ emocijų, būna tik tinkamas arba netinkamas elgesys užplūdus emocijoms.

Spalio 10 d. kasmet minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena, kuri mums primena apie psichinės sveikatos, jos stiprinimo ir prevencijos svarbą. Šią dieną Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos darželio priešmokyklinėje ir ikimokyklinio ugdymo „Spinduliukų“, „Šypsenėlių“, „Žvaigždučių“, „Debesėlių“ grupių vaikučiams bei Lentvario pradinės mokyklos 1A, spec.jungtinės klasių mokiniams vyko paskaita „Emocijų karalystė“. Vaikai klausė pasakos apie emocijas, susipažino kokios jos būna ir kaip jas reikia valdyti, piešė savo emociją kaip šiandien jaučiasi: „Šiandien mano emocija džiaugsminga, nes atvažiuos močiutė ir promočiutė. Pas mane dar bus nustebimo emocija, nes tiksliai nežinau kada, kelintą valandą atvažiuos, todėl aš nustebsiu kai jas pamatysiu“,  „O mano emocija liūdna, nes mano tėvai skiriasi …“.

Mokėdami pažinti ir valdyti savo emocijas, vaikai įgys pagarbos sau, savivertės, savikontrolės, gebės suprasti savo ir atpažinti kito žmogaus jausmus ir tinkamai į juos reaguoti.

Visuomenės sveikatos specialistė Rita Bandzevičienė

Artimiausi Renginiai