Aktyvaus gyvenimo privalumai

Tai, kad reguliari teisingai parinkta mankšta padeda pagerinti gyventojų sveikatą, o kartu ir gyvenimo kokybę bei taupo šalies biudžeto pinigus, Vakarų Europoje suprato jau seniai. Olandijoje, Šveicarijoje ne vienerius metus veikia, o Lietuvoje vis dar neįprastas ligų prevencijos būdas, kai gydytojas rizikos grupėje esančiam pacientui išrašo receptą fiziniam aktyvumui.

    Aktyvus gyvenimo būdas neabejotinai teigiamai veikia sveikatą, savijautą, o pradėti mankštintis niekada ne vėlu, nepriklausomai nuo to,  dvidešimt jums ar aštuoniasdešimt metų. Fizinis aktyvumas padeda užkirsti kelią ligoms, o kai kurie pratimai gali būti itin naudingi konkrečių ligų gydymo atveju. Sveikatai kur kas naudingesnė ilgalaikė fizinio aktyvumo programa. Fiziškai aktyvių senjorų gyvenimo trukmė ilgėja, o kokybė gerėja.

  Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo 2018 metų spalio mėn. 9 mėnesius 2 kartus savaitėje Trakų kultūros rūmuose senjorams organizavo mankštas. Labai noriai ir aktyviai mankštose dalyvavo 32 senjorai. Baigiamoji mankšta liepos pirmą dieną vyko kartu su pirmąja mankšta stovyklaujančių vaikų. Senjorai papasakojo jauniesiems stovyklautojams savo patirtis apie mankštų naudą. Bronė dalijosi įspūdžiais, kaip mankštinantis gerėja sveikata, didėja džiaugsmas ir noras susitikti su draugais. Judesiai greitėja, žingsnis ilgėja, ligos aplenkia, džiaugėsi ji.  Nuostabiai mankštas veda trenerė Indrė, kurioje Bronė įžvelgia save jaunystėje. Irena pasidžiaugė, kad jos kojos lengviau išsitiesia atgal ir į priekį, stipriau pakyla į viršų. Valė išdėstė, kad mankšta labai reikalinga: pagerėjo jos kūno lankstumas, ėjimas daug lengvesnis, dingo kojų tinimas, išnyko galvos skausmai, žymiai mažiau reikia vaistų. Marytė pastebėjo, kad po mankštų kelio sąnariai nustojo girgždėti, sustiprėjo raumenys. Ji palinkėjo vaikams per vasarą didesnę dalį laiko judėti ir tik trumpai spaudyti išmaniuosius… Visuomenės sveikatos biuro direktorei visi senjorai išreiškė begalinį norą sudaryti galimybę rudenį grįžti į mankštas.