Šeimos diena su Trakų visuomenės sveikatos biuru

Gegužės 15 dienos popietę Margio poilsiavietėje Trakų visuomenės sveikatos biuras kvietė minėti  Šeimos dieną. Gamtos prieglobstyje ant ežero kranto buvo gausu veiklos  – ne tik žaidimų, bet ir žinių bei patyrimų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Šių metų ,,Šeimos diena“ buvo skirta supažindinti šeimas su vaikų dantų priežiūra, sveikos mitybos privalumais, fizinio aktyvumo nauda. Šventės svečiai galėjo rinktis, kurioje erdvėje leisti laiką arba bandyti spėti visur: įgyti žinių paskaitų erdvėje, šėlioti žaidimams skirtoje erdvėje, pasipuošti grožio erdvėje, atsipalaiduoti, mėgautis gražiais vaizdais ir vandens pramogomis.

Odontologė  pasakojo kokie svarbūs dantys svarbūs mūsų išvaizdai, valgymui ir kalbėjimui. Užsiėmimų metu vaikai sužinojo kaip svarbu yra nepamiršti valytis dantukus, juos saugoti, o tėveliai gavo informacijos apie dantų šepetėlius ir jų naudojimą. Praktikos metu vaikai  suprato kokios pasekmės laukia nesivalant dantų. Paskaitėlių pabaigoje vaikams buvo rodoma naudojant dantų muliažą bei šepetėlį, kaip taisyklingai valyti dantukus. Praktikos metu vaikai suprato kokios pasekmės laukia nesivalant dantų ir galėjo pažaisti dantų gydytoją bandyti ant dantų muliažų plombuoti dantukus. O už aktyvų dalyvavimą ir tikslius atsakymus į klausimus vaikai gavo dovanėlę – dantų šepetuko ir ekologiškos dantų  pastos. Tikimės, kad po mokymų ne vienas apžiūrės savo šepetuką, o vakare uoliai valys dantukus.

Po paskaitėlės vaikų  laukė balionų pamokėlės ir žaidimai, visi  turėjo galimybę pasigražinti veidukus įvairiais veido  piešiniais. O kai jau nusibodo vien žaisti ir bėgioti, vaikai buvo pakviesti išbandyti savo jėgas pasitelkiant kūrybiškumą, mąstymą, bendravimą ir jau turimas sveikatos žinias ir  dalyvauti sveikatos edukacijos užsiėmimuose. Jų metu buvo kalbama apie sveiką mitybą ir asmens higieną. Taip pat tyrinėjo cukrų ir skaičiavo, kiek jo yra paslėpta įvairiuose vaikų pamėgtuose gėrimuose.

Mitybos specialistė Sandrija Čapkauskienė kalbėjo tėvams, kad pastaruoju metu daug diskutuojama apie visavertį, sveiką, saugų sveikatai maistą, ypač vaikų tarpe. Jiems sunku apsispręsti kokius maisto produktus, užkandžius pasirinkti, nes parduotuvės viliote vilioja gražiomis ir įmantriomis pakuotėmis, negalvojant, kas yra sveika ir naudinga augančiam organizmui. Kad būtų lengviau suprasti, tėveliai dalyvavo paskaitoje apie sveiką mitybą.  Su tėvais  biomedicinos mokslų daktarė  aptarė nutukimo problemas, cukraus žalą jaunam organizmui. Tėvams buvo netikėta išgirsti, kad cukrus sulyginamas, su narkotine medžiaga, kurios labai sunku atsisakyti. Po paskaitos tėveliai turėjo labai daug klausimų ir visiems buvo atsakyta.

Šeimos diena pasibaigė maudynėmis ir lauko žaidimais. Dėkojame visiems dalyviams, kurie prisijungė ir aktyviai leido laiką su mumis.                       

„Šventėje dalyvavę vaikai ir tėveliai buvo sužavėti renginiu, – po šventės įspūdžiais dalijosi šeimynos:

Aušra: Nerealus renginys šeimai, toks ir turi būti turiningai leidžiamas laikas vaikų ir tėvų tiek atskirai tiek kartu! Ačiū labai organizatoriams! Gaila kad  ne tiek gausiai šeimų dalyvavo, nes ir ežeras atsigaivinti šalia buvo ir naudinga informacija pateikta aktuali, reikalinga kiekvieną dieną. O dar vaikams dėmesys mokinant balionus paversti žaislais, veidukų piešimas aukščiausio lygio plius žaidimai tiek įtraukiantys, kad tėvų nereikėjo valandą ieškoti 🙂 AČIŪ dar ir dar kartą!

Jolanta buvo smagu:) ir vaikams ir suaugusiems

Ricardas  Labai ačiū už puikų renginį, tikrai patiko ir buvo naudingas

NataLija  Labai patiko! Ačiū!

Jolanta Labai smagus ir naudingas renginys šeimai. Ačiū!!!