Vasaris – sveikatingumo mėnuo,todėl svarbu propaguoti sveiką gyvenimo būdą, rūpintis sveikata,aktyviai leisti laisvalaikį

Rūdiškių gimnazijoje vasario 5 dieną 1a, 2a ir 2 b klasių mokiniams vyko paskaita-praktinis užsiėmimas „Dantukų priežiūra“, kurio metu,vaikai sužinojo, kaip  svarbu tinkamai valyti dantukus, kokios pagrindinės dantų gedimo priežastys. Vyko diskusija, kokie maisto produktai naudingi, kas yra didžiausias dantukų priešas.  Pamokos metu  naudomiesi dantų muliažu vaikai mokėsi taisyklingų dantukų valymo judesių, gavo užduotį nupiešti linksmą ir sveiką dantuką. Didžiausią įspūdį paliko nuotaikingas filmas apie triušio kelionę į švytinčių šypsenų pasaulį.

Nuo mažens formuodami tinkamus burnos higienos įgūdžius,išsaugosime gražią šypseną ir sveikus dantukus.

Vasario 8 dieną 4a klasės mokiniams buvo pravesta paskaita apie sveiką gyvenseną. Mokiniai reiškė savo nuomonę „Kas yra sveikata“, ką jų manymu, reiškia būti sveikam, kaip galima saugoti ir stiprinti sveikatą. Aptarėme visus sveikos gyvensenos principus,kaip svarbu išsiugdyti atsakomybę už savo ir kitų sveikatą. Vaikams pristatyta „Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo piramidė.

Vasario 12 dieną 3a ir 3b klasės mokiniams vyko paskaita – praktinis užsiėmimas „Taisyklinga vaikų laikysena“. Su kiekvienu mokiniu aptarėme, kaip taisyklingai sėdėti,kokie pratimai stiprina nugaros raumenis,kaip svarbu tinkama mityba,kurioje daug kalcio,baltymų ,mineralinių medžiagų. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kad mūsų kaulams augti ir teisingai formuotis padeda saulutė ir grynas oras, žiūrėjome skaidres, filmuką apie taisyklingą sėdėjimą ir visi atlikome nuotaikingą mankštą. Kartu valgėme varškės sūrį, kuriame daug kalcio.

Svarbu žinoti, kad sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam.