Trakų visuomenės sveikatos biuras pristato fizinio aktyvumo metodus

Trakų visuomenės sveikatos biuras  vykdo   fizinio aktyvumo  treniruotes  įvairaus amžiaus grupių gyventojams: Pilates mankštas darbingo amžiaus žmonėms ir senjorams,  giluminio kvėpavimo pratimus, Jogos pratimus, vaikų ir kūdikių gimnastikos pamokas, bei Solo-Latino šokius. Visas paminėtas treniruotes nemokamai veda kvalifikuoti specialistai.

Vaikų ir kūdikių gimnastikos pamokos 1-3 metų vaikams: Kūdikių-vaikų gimnastika gerina raumenų jėgą ir elastingumą bei virškinimą. Kūdikis tampa žvalus, geriau valgo, miega. Pastebėta , kad vaikai tampa ramesni.

Pilates metodas moko pažinti savo kūną ir tikslingai atlikti pratimus. Tai saugi pratimų programa raumenų tempimui ir stiprinimui, skatinanti sugebėjimą susikaupti, nedaryti per prievartą to, kas nenatūralu, atrasti ir stiprinti silpnąsias raumenyno vietas bei suvokti savo kūną kaip vieną esybę . Pradedantiesiems savotiškas pradžiamokslis yra septyni įvadiniai pratimai. Pagrindinis šių pratimų atlikimo tikslas – taisyklinga dubens ir nugaros padėtis, kurios pirmiausiai išmokstama „ant kilimėlio“. Taigi, pradžioje svarbiausia išmokti taisyklingos gulėsenos, pasegmenčiui judinti savo stuburą ir suvokti savo kūną: koks raumuo dirba, kokia jo padėtis erdvėje. Visi judesiai atliekami plastiškai ir tolygiai, daromas minimalus pakartojimų skaičius, vertinama ne judesių kiekybė, o kokybė.

Joga pradedantiesiems

Kodėl verta mokytis jogos? Dauguma pradedančiųjų jogoje ieško būdo atsipalaiduoti, lengviau įveikti šiuolaikinio gyvenimo keliamus stresus. Jogos mokytoja siūlo  mišrią programą, padedančią per jogą pasiekti gerą fizinę ir mentalinę sveikatą.  Naudojami ir Šivananda ir Šri-šri jogos elementai, o tai padaro užsiėmimą įvairesnį, įdomesnį. 

Cirkuliacinis giluminis kvėpavimas, pranajogos forma. Kvėpavimas – tai jėga, kuri išjudina kiekvieną kūno sistemą. Užslopintos emocijos sukelia ligas ir įtampas, kurios pasireiškia streso pavidalu. Vėliau jos išsiveržia, kūnas turi jas išmesti. Dabartis negali vystytis, jeigu praeityje buvo užslopintos emocijos. Giluminio kvėpavimo seanso metu kūnas išvalomas nuo užslopintų emocijų bagažo. Užuot skausmingai reagavus į aplinkos poveikį žmogus pradeda suprasti priežastis ir tampa sąmoningesnis.

Fiziniame lygmenyje keičiasi anglies dvideginio ir deguonies kiekio santykis kraujyje, tai veikia ir kitų cheminių elementų pusiausvyrą organizme, dėl to gerėja savijauta ir visų organų veikla, valosi organizmas.

Solo Latino šokiai

Visiems, kurie neturi poros, bet nori šokti, verta išmokti šiuo metu pasaulyje labai populiarių „Solo Latino“ šokių. Tai Lotynų Amerikos šokiai (salsa, bačiata, čia čia, samba, rumba džaivas…). Šie šokiai yra šokami po vieną, sustojus linijomis. Čia jūs puikiai praleisite laiką draugiškoje kompanijoje, šoksite pagal linksmą, ritmišką muziką, atsipalaiduosite po dienos darbų.

Gegužės – birželio mėnesiais numatyta fizinio aktyvumo mokymai kitose rajono vietovėse.

Trakų VSB informacija