Visuomenės sveikatos biuro renginys Lentvaryje

2018 rugsėjo 19 dieną Trakų savivaldybės VSB surengė eilinę išvyką „Sveikatos palapinė“ į Lentvarį.

Apie įvyksiantį renginį buvo paskelbta iš anksto ir pranešta, kad bus nemokamai atliekamas cholesterolio ir cukraus kiekio nustatymas kraujyje.  Nuo pat ryto 9 val. aikštėje prie bažnyčios Trakų rajono visuomenės sveikatos biuras pastatė  palapinę. Netrukus pradėjo rinktis žmonės ir domėtis renginio dienotvarke. Ypatingai susidomėjo galimybe nemokamai pasinaudoti kraujo ir kūno masės analizatoriumi atliekamais tyrimais.

Renginyje darbuotojos matavo kraujospūdį, atliko svėrimą kūno masės analizatoriumi, kuris parodo ne tik kūno masės svorį, bet ir daug kitų rodiklių.  Specialistės mokė pirmosios pagalbos teikimo elementų nelaimingų atsitikimų atvejais, aiškino apie defibriliatoriaus, širdies veiklai atstatyti, panaudojimo taisykles, demonstravo jo veikimą.

Visuomenės sveikatos specialistės skatino būti fiziškai aktyviais. Aiškino apie  ligų profilaktiką, bei galimybę pasinaudoti nemokamai šalyje vykdomomis prevencinėmis programomis, kurios skirtos tam, kad kuo anksčiau būtų diagnozuotos ligos arba užkirstas joms kelias. Ypatingai akcentavo širdies, kraujagyslių ir diabeto prevencijos programą, nes rugsėjo mėn. 30 dieną minima Pasaulinė širdies diena.

Trakų VSB informacija