Stresas prieš egzaminus

Brandos egzaminai ar Pagrindinio ugdymo pasiekimų darbai – neišvengiama  jaunuolio gyvenimo dalis. Tačiau vieniems mintis apie artėjančius egzaminus sukelia nedidelį nemalonumo jausmą, o kitiems – siejasi su labai dideliu stresu.  Deja, dažnai aplinka (tėvai, mokykla) tą  mokinių suvokimą ir jų interpretavimą gali tik sustiprinti/paaštrinti.

Kiekvieno asmens streso „slenkstis“ yra skirtingas. Kai kurie šį stresą išgyvena lengvai, kitiems jis sukelia rimtų psichologinių problemų. Streso požymiai: nemiga, dirglumas, nesugebėjimas susikaupti, beviltiškumas, žemas savęs vertinimas, dažnai išveda jautrius žmones iš psichologinės pusiausvyros ir tai paprastai atsiliepia tiek jų rezultatams, tiek savijautai ir elgesiui…

Gegužės 2-ą dieną Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos dešimtokai  išklausė paskaitėlę apie stresą, patiriamą prieš egzaminus. Išsiaiškino kas svarbu ruošiantis egzaminams. Kiekvienas gavo lankstinuką „Kaip įveikti egzaminų stresą?“.

NEPAMIRŠKIT  EGZAMINŲ DIENĄ….

Pavalgykit sočius pusryčius, pasilikit laiko nuvykti į egzaminą, nepamirškit asmens dokumento, atsarginio rašiklio, pieštuko, servetėlių.  Jei laukdami egzamino labai jaudinatės, bandykit kvėpuoti giliai ir lėtai.  Egzamino metu atidžiai perskaitykit užduotis ir suplanuokit, kiek laiko reikia kiekvienam klausimui atsakyti. Pradėkit nuo žinomų klausimų, „užstrigę“ prie vieno klausimo, žiūrėkit tolesnį, o prie nežinomo grįžkit vėliau. Pasilikit laiko atsakymams patikrinti.  SĖKMĖS!

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Jolanta Garbotovič