Saugus elgesys ant ledo

Žiema – vaikams ne tik pramogų gryname ore , bet ir pavojų metas. Paspaudus šaltukui, užšalę vandens telkiniai  vilioja vaikus žaisti ant ledo.

Svarbu prisiminti, kad tiems, kurie nežino ar nesilaiko saugaus elgesio ant ledo taisyklių, prasideda ne pramogų, o pavojų metas. Didžiausias iš jų – ledas neišlaiko žmogaus svorio ir įlūžta.

Labai svarbu žinoti, kaip saugiai elgtis, kaip atpažinti ledo storį ir kokie pagrindiniai gelbėjimosi principai atsidūrus šaltame vandenyje.

2022 m. lapkričio 28 d. Aukštadvario gimnazijoje lankėsi gelbėtojas – instruktorius Andrius. Jo paskaitų dėka, moksleiviai sužinojo, kad išvengti pavojaus ir, kad būtina žinoti saugaus elgesio ant ledo taisykles. Jo manymu pagrindinė taisyklė – nelipti ant ledo jei šalia nėra suaugusių žmonių, kurie gali patvirtinti ledo storumą ir užtikrinti saugumą.

Kadangi artėja Kalėdų ir Naujųjų metų šventės, gelbėtojas Andrius užsiminė ir apie pavojus, kurie slypi nesaugiai elgiantis su fejerverkais ir , kad tai – nemaža grėsmė sveikatai ir net gyvybei.