Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencinės paskaitos

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimas mokyklose – viena aktualiausių problemų, su kuriomis pastaraisiais dešimtmečiais susiduria visuomenė. Ši problema vyrauja paauglių tarpe.

Paauglystė yra vienas sudėtingiausių vaiko raidos etapų – jos laikotarpiu dažniausiai pradedama eksperimentuoti psichoaktyviomis medžiagomis – tabaku, alkoholiu, lakiosiomis medžiagomis ir narkotikais, – kurios veikia žmogaus psichiką, sutrikdo žmogaus elgesį ir gali sukelti psichinę ar fizinę priklausomybę.

Gegužės 3 dieną Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje lankėsi klinikinės toksikologijos gydytoja Gabija Mikulevičienė, kuri kalbėjo apie psichoaktyviųjų medžiagų žalingą poveikį jaunimo sveikatai, elektroninių cigarečių problemą. Paskaitas organizavo Trakų visuomenės sveikatos biuras.

Septintokams, devintokams ir dešimtokams buvo kalbama apie priežastis, kodėl jaunimas pradeda vartoti psichoaktyviąsias medžiagas. Gydytoja pateikė daug įdomios ir naudingos informacijos apie labai žalingą psichoaktyviųjų medžiagų poveikį organizmui, taip pat buvo kalbama apie elektroninių cigarečių mitus ir faktus, apie jaunų žmonių smalsumą ir draugų įtaką įsitraukiant į šią žalingą ir pavojingą priklausomybę.