Protmūšis ,,Sveikatos mozaika“

Kiekvienais metais balandžio 7-ąją dieną minima Pasaulinė sveikatos diena. Pažymint šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į tam tikras su sveikata susijusias temas, pabrėžiant Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) prioritetines sritis.

Šiais metais PSO atkreipia dėmesį į aplinkos poveikį sveikatai ir skatina atsakyti į klausimus: ,,Ar galime iš naujo įsivaizduoti Pasaulį, kuriame oras būtų švarus, o vanduo ir maistas būtų prieinami visiems? Kur ekonomika yra orientuota į sveikatą ir gerovę? Kur miestuose galima gyventi ir kur žmonės gali kontroliuoti savo sveikatą bei planetos gerovę?“

PSO duomenimis, daugiau nei 13 milijonų mirčių visame Pasaulyje kasmet įvyksta dėl aplinkos priežasčių, kurių galima išvengti. Tai apima klimato krizę, kuri yra vienintelė didžiausia grėsmė sveikatai, su kuria susiduria žmonija, nes klimato krizė – taip pat ir sveikatos krizė.

Kasmet vis dažniau kalbame apie sveikatą, jos stiprinimą, sveikatos problemas bei sveiko gyvenimo būdo nuostatų formavimo(si) svarbą vaikystėje, paauglystėje ir jaunystėje. Suprantant vaikų sveikatos saugojimo ir stiprinimo reikšmę sveikatos specialistai turi suteikti ugdytiniams žinių apie sveiką gyvenimo būdą, padėti suprasti sveiko gyvenimo būdo privalumus, ugdytis sveikos gyvensenos įgūdžius ir įpročius, bei pripažinti sveikatą, kaip vieną svarbiausių vertybių žmogaus gyvenime.

Taigi, siekdamos atliepti PSO keliamus tikslus ir didinti moksleivių sveikatos žinių raštingumą bei skatinti domėjimąsi sveikatos temomis, visuomenės sveikatos specialistės surengė protų mūšį trijose Lentvario miesto gimnazijose – Motiejaus Šimelionio, Henriko Senkevičiaus ir ,,Versmės“. Kartu šio minėjimo uždaviniai buvo ir bendradarbiavimo plėtojimas tarp Lentvario miesto mokyklų bei teisingų nuostatų į sveikatos saugojimą ir stiprinimą ugdymas. Protmūšio metu, moksleiviai rungtyniavo interaktyviai atsakinėdami į klausimus apie higieną, infekcines ligas, antimikrobinį atsparumą, imunizaciją, žalingus gyvenimo įpročius, aplinkos veiksnius bei stresorius, kaip jie gali paveikti žmogaus organizmą, streso įveikos, sveikos mitybos, fizinio aktyvumo ir pirmos pagalbos svarbą, kaip pastebėti sveikatos rizikos veiksnius ir juos koreguoti.