Paskaitos mokiniams apie rūkymo žalą

Gruodžio 9 dieną Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos devintokams ir Trakų suaugusiųjų mokymo centro jaunimo klasės auklėtiniams vyko paskaitos apie rūkymo žalą. Paskaitas skaitė gydytoja, vyresnioji kardiologijos rezidentė Austėja Valienė, dirbanti Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose.

Gydytoja dėstė paskaitą  labai aktualia tema – apie rūkymą ir šiuo metu labai populiarias elektronines cigaretes. Taip pat buvo aptartos žalingų įpročių atsiradimo paauglių tarpe priežastys. 

Paskaitoje gydytoja kalbėjo apie rūkymo žalą širdies-kraujagyslių sistemai, aptarta rūkymo žala moters ir vyro organizmui, vaisingumui. Aiškintos rūkymo sąsajos su Covid-19 liga ir jos komplikacijomis, taip pat elektroninių cigarečių žalingas poveikis sveikatai, paneigti nusistovėję mitai dėl elektroninių cigarečių vartojimo.

Paskaitos pabaigoje vyko diskusija, atsakant į mokinių užduodamus klausimus, taip pat lektorė parengė interaktyvią apklausą testo pavidalu, o aktyviausias mokinys buvo apdovanotas lektorės parengtu prizu.